Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

«X Faktora» dalībnieki parāda katrs savu stilu

30.01.2019 0

Iecavas meiteņu vokālā grupa «Carnelian» plašāku atpazīstamību Latvijā guva, pagājušajā gadā piedaloties TV šovā «X Faktors». Lai pateiktu paldies saviem atbalstītājiem, grupa organizēja koncertu «Atkalsatikšanās».

«X Faktora» dalībnieki parāda katrs savu stilu
FOTO: Beata Logina

26. janvāra vakarā Iecavas kultūras namā dziedāja ne tikai pašas «vaininieces» - grupa «Carnelian»: Patrīcija Spale, Anna Patrīcija Karele, Signija Taraņenko un Kristija Laura Čipena. Meitenes izpildīja sev tuvā kantri stila kompozīcijas, kā arī šova laikā iemīļotas dziesmas.

Pateicoties iecavnieču draudzīgajām attiecībām ar citiem šova dalībniekiem, koncerta apmeklētāji varēja klātienē baudīt arī Oskara Millera, Laimas Dimantas, Roberta Memmēna, Signes un Jāņa, grupas «Baritoni», Didža Meldera un Annas Ušakovas sniegumu. Priekšnesumus papildināja arī saksofonists un džeza vokālists Dagnis Roziņš.

Vairāk nekā divu stundu ilgo koncertprogrammu, kuras vadītāja loma bija uzticēta dziedātājam Mārtiņam Ruskim, skatītāji uzņēma ar aplausiem un sajūsmu - labprāt dziedāja un svilpoja līdzi. Netrūka joku un arī sirsnīgu brīžu, jo 20. dzimšanas dienā tika sveikta «Carnelian» dalībniece Kristija. Pasākuma noslēgumā gan dziedātāji, gan skatītāji saņēma spožuma devu no lielgabala izšautā salūta. Pēc koncerta dalībnieki slavēja atsaucīgo Iecavas publiku un labprāt fotografējās kopā ar faniem.

Daudzi uzrunātie skatītāji sacīja, ka cītīgi sekojuši līdzi TV šovam, un pateicības koncertu Iecavas kultūras namā atzina par brīnišķīgu. Santa, kura dzīvo netālu no Iecavas, uz koncertu bija atbraukusi kopā ar visu ģimeni -  bērni izmantoja iespēju klātienē tikties un nofotografēties kopā ar saviem favorītiem: grupām «Carnelian» un «Baritoni»: «Šova laikā balsojām un pārdzīvojām, ka «Carnelian» dabūja tik ātri aiziet. Šovakar ļoti patika visi dalībnieki un koncerta atmosfēra.»

Iecavniece Dzintra Purviņa: «Šovu skatījos televīzijā un arī balsoju. Parasti pasākumus neapmeklēju, tomēr šoreiz nolēmu uz koncertu atnākt. Svarīgi, ka tas skatītājiem bija bez maksas. Lai gan esmu apslimusi, nenožēloju, ka atnācu. Gribējās redzēt, kā brālēna meita Patrīcija dzied. Ļoti patika! Tāpat arī Didzis Melderis, «Baritoni» un Anna Ušakova.»

«Man bija asaras acīs, jo mana mazā māsa šeit dzied. Esmu sajūsmā, un arī manai meitiņai, kurai ir tikai gads, tiešām patika, nosēdēja gandrīz līdz pašām beigām,» pastāstīja Kristijas Lauras Čipenas māsa Maira Ābelkoka. «Koncertā man ļoti patika, kā dzied Anna Ušakova. Šova laikā es viņai lielu uzmanību nepievērsu, bet šeit likās – tik skaista balss! Signe ar Jāni man patīk, un Didzis ir foršs. To trīs dziesmu laikā, kuras viņš izpildīja, pamanīju viņa sirsnību.» Iespaidos padalījās arī Kristijas mamma Inga Čipena: «Biju visās šova tiešraidēs, kurās piedalījās «Carnelian». Šovakar patika visi viesi, tāpēc ka viņi dziedāja atšķirīgi un parādīja sevi no citas puses. Varēja redzēt viņu personisko stilu. Tas bija interesanti. Didzis ļoti aizrāva, bet arī citi dalībnieki bija lieliski.»

«Carnelian» meitenes, pēc koncerta nometušas visai nogurdinošās augstpapēžu kurpes, ļāvās emocijām par notikušo. Kristija: «Prieks, ka bija tik daudz skatītāju un dalībnieki piekrita atbraukt. Visi ir priecīgi par to, ka atkal varējām satikties.» Patrīcija: «Pirmajos raidījumos bijām noslēgtas, negribējām ne ar vienu draudzēties. Taču vēlāk ar katru reizi vairāk sadraudzējāmies, kļuvām tuvāki.» Pamazām meitenes pašas vairāk atvērās, uzsver Patrīcijas mamma Alma Spale. Bez viņas un visa Iecavas kultūras nama darbinieku kolektīva iesaistīšanās koncerts nenotiktu. Tāpēc «Carnelian» pateicās visiem, kas palīdzējuši koncerta tapšanā, īpaši - arī vokālajai pedagoģei Nijolei Berezinai.

Vaicāju par galvenajiem ieguvumiem no dalības šovā. Anna: «Tā ir pieredze, kā uzvesties uz skatuves un kā pasniegt sevi.» Signija: «Šodienas koncertā to ļoti labi varēja redzēt. Pirms gada mēs vēl stāvētu kā četri stabiņi, bet nu jau dziedam un pilnībā atdodamies dziesmai.»

Fanu uzmanība jaunietēm liek sajusties kā zvaigznēm. Pirmo reizi nācies sniegt arī savus autogrāfus, un meitenes par to ir mazliet samulsušas: nezinājām, ka joprojām tā notiek. Ļoti solīdi – blociņos, kladītēs, neprasīja parakstīties uz saskribelētām lapiņām. «Cilvēki nāk klāt fotografēties, taču lielākā daļa - diezgan kūtri, neko īsti nejautā. Tādi bailīgi – nofotografējas un ātri aizmūk,» novērojusi Signija. «Tas ir dīvaini, jo mēs labprāt arī parunātos, pastāstītu par sevi un uzzinātu, kā viņiem patika. Bet ir arī tādi atbalstītāji, kas neskopojas ar komplimentiem par foršo uzstāšanos.»

Meitenes atzīst: sapņi sāk lēnām piepildīties. Jau vairākkārt dziedājušas hokeja spēļu starplaikos Arēnā Rīga. 9. februārī kopā ar citiem «X Faktora» dalībniekiem viņas uzstāsies Jelgavas Ledus skulptūru festivālā. Tas gan būs izaicinājums balsīm - kvalitatīvi nodziedāt ārā, kad ir auksts laiks. «Vasarā būsim arī Bauskas Country festivālā uz lielās skatuves, iepriekš bijām uz mazās skatuves,» priecīgi paziņo Signija. «Esmu fona dziedātāja Atim Auzānam, vasarā visas piedziedājām Aivo Oskim, taču tagad gan vairāk koncentrējamies uz mūsu grupas darbību. Plānā ir oriģināldziesma – vēl gan tapšanas stadijā, ceram iepriecināt skatītājus ar to. Noteikti apgrozīsimies arī Iecavas pasākumos, nekur nepazudīsim.»

Fotogalerija:
Beata Logina
Lapas informācija atjaunota:    30.01.2019
TWITTER
Iecavas novads
14 okt
Iecavas novadam jauns videoklips! 🤩📽️ Šoreiz ieskatīsimies bērnu un jauniešu ikdienā! https://t.co/GkvYqUXcN1