Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Skaļās lasīšanas sacensība norisinās jau otro gadu

02.04.2019 0

27. martā Bauskas Kultūras centrā norisinājās Bauskas Centrālās bibliotēkas un Bauskas Bērnu bibliotēkas organizētais Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības Bauskas reģiona fināls.

Skaļās lasīšanas sacensība norisinās jau otro gadu
FOTO: L.Šteinberga

Skaļās lasīšanas sacensība Latvijā norisinās jau otro gadu, un tajā piedalās 5.–6. klašu skolēni. Tās mērķis ir veicināt lasītprieku un saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm.

Kopumā Bauskas reģiona finālā piedalījās 15 dalībnieki no Bauskas pilsētas pamatskolas, Bauskas sākumskolas, Codes, Vecsaules un Īslīces pamatskolas, Iecavas vidusskolas, Iecavas internātpamatskolas un Misas vidusskolas.

Iecavas novadu pārstāvēja vidusskolas audzēkņi Aleksandra Siliņa, Egons Zaķis, Artūrs Balodis un Kristofers Birks, kā arī internātpamatskolas skolniece Agnese Niedra.

Sacensības dalībniekus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija trīs eksperti: Bauskas Tautas teātra aktieris un režisors Edvīns Hegenbarts, Vecsaules amatierteātra vadītāja Gunta Siliņa un laikraksta „Bauskas Dzīve” žurnāliste Aina Ušča.

Galvenie vērtēšanas kritēriji bija dalībnieku nesamākslots, dabisks lasījums, mērens lasīšanas temps, piemērota intonācija, iekļaušanās trīs minūtēs un prasme ieinteresēt klausītājus izlasīt izvēlēto grāmatu. Skatītāji aktīvi atbalstīja konkursantus ar pašu veidotiem plakātiem.

Par Bauskas reģiona Skaļās lasīšanas uzvarētāju kļuva Pēteris Vinogradovs no Bauskas pilsētas pamatskolas. Viņš spilgti un pārliecinoši lasīja fragmentu no Džanni Rodāri grāmatas „Sīpoliņa piedzīvojumi”.

Pārējiem dalībniekiem tika piešķirtas dažādas nominācijas, piemēram, mistiskākais, atraktīvākais, drosmīgākais, emocijām bagātākais, artistiskākais, sirsnīgākais lasītājs.

Artūru žūrija atzina par drošāko lasītāju, Kristoferu par steidzīgāko, Aleksandru par nopietnāko, Egonu par klusāko un Agnesi par mierīgāko lasītāju. Katrs dalībnieks saņēma diplomu, balviņas un balonu.

Pasākuma izskaņā žūrijas loceklis E. Hegenbarts pauda: „Priecājamies, ka ir tik daudz bērnu, kas atrod laiku lasīt grāmatas un kam patīk to darīt.”

Uzteicama ir literatūras skolotāju Daces Greižas, Marutas Lasmanes, Ingas Belinskas, Madaras Lasmanes un Ievas Plēsumas ieinteresētība lasīšanas projektā. Pedagoģes palīdzēja bērniem sagatavoties konkursam un sniedza vērtīgus padomus.

Ludmila Šteinberga
Iecavas novada bērnu bibliotēkas vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    01.04.2019
TWITTER
Iecavas novads
21 sep
Palīdzi apkopot ierosinājumus turpmākajai kultūras dzīves organizēšanai – atvēli 5 minūtes sava laika un aizpildi a… https://t.co/E9D01yCjIu