Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Gaviļu laiks

24.05.2019 0

Luterāņu baznīcā laiks pēc Lieldienām tiek saukts par Gaviļu laiku. Līdz tam nonācām katrs savā gavēņa izpratnē, tomēr vienoti un kuplā skaitā Lielās piektdienas dievkalpojumā.

Gavilējām Lieldienu svētdienā - sākot ar Kaspara Svirska trombona fanfarām, turpinot ar Iecavas luterāņu draudzes ansambļa «Iecavas zvans»  skandētajām dziesmām un mācītāja Rolanda Radziņa vadīto dievkalpojumu. 

Luterāņu draudzes ansamblim svētku kalpošana nebeidzās Iecavā: arī Codes draudze savā Lieldienu dievkalpojumā ar prieku uzņēma dziedātājus no Iecavas. Senajā dievnamā īpaši spoži izskanēja dziedājums no Vāgnera operas, priecēja sirsnīgā uzņemšana.

Gaviļu laiku ļoti sirsnīgā Mātes dienas dievkalpojumā kuplināja Iecavas Mūzikas un mākslas skolas jaunie dziedātāji. Paldies pedagogiem par ieguldīto darbu un atsaucību tradīciju turpināšanā, kad Mātes dienā muzicē bērni un jaunieši no pašu mūzikas skolas.

Gatavojoties kārtējam - nu jau 7. - Vasarsvētku  festivālam, draudze, sadarbībā ar biedrību «RaDam» un pateicoties projekta «Krauķis nav vienīgais Iecavas putns» iespējām,  2. jūnijā plkst. 12.30 baznīcas lielajā, izstādēm pielāgotajā daļā atklās Iecavas amatiergleznotāju putnu gleznu izstādi. Tās atklāšanā muzicēs senās mūzikas grupa «FRESKA». Aicinām pieteikties izstādes dalībniekus. Apskatīt izstādi varēs katru svētdienu no plkst. 10.30 līdz 13.30.

Vasarsvētku festivāla piektdienas, 7. jūnija, koncerts sāksies plkst. 18.00. Tajā muzicēs kolektīvi no Iecavas,  Salgales, Mežotnes un Rīgas. Šajā Baznīcu nakts vakarā koncerti un pasākumi notiks daudzās Latvijas baznīcās un plkst. 21.00 visās vienlaicīgi vienosimies Vislatvijas lūgšanā.

Vasarsvētku rīts 9. jūnijā plkst. 10.00 sauks iecavniekus uz Torņu mūzikas baudījumu. No luterāņu dievnama torņa augšējās platformas atskanēs daudzas pazīstamas melodijas.

Plkst. 11.00 Vasarsvētku dievkalpojumā gavilēsim un pateiksimies Dievam par saviem tuvākajiem un visām dāvanām, ko diendienā saņemam. «Piemini To kungu, savu Dievu, ka Viņš ir tas, kas dod tev spēku iemantot bagātību.» Atliek vēl mums pašiem sev novēlēt, lai mēs prastu saskatīt, kas ir mūsu īstā bagātība.

Zaiga Lazdiņa-Radziņa
luterāņu draudzes ērģelniece
Lapas informācija atjaunota:    20.05.2019
TWITTER
Iecavas novads
19 okt
Darbs pie Brīvības pieminekļa teritorijas labiekārtošanas gandrīz noslēdzies. Diemžēl paveiktais jau cietis no nevē… https://t.co/pFDPrYZqsl