Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Rosmes bibliotēkai - 50

19.06.2019 0

Bibliotēka tika dibināta 1969. gada 15. jūnijā. Šo gadu laikā bibliotēkas vadītājas ir nomainījušās trīsreiz.

Sākumā bibliotēku vadīja Ņina Russakova, kura nostrādāja astoņus gadus. Pēc tam viņas vietā stājās Valentīna Tiščenko, kura no visām Rosmes bibliotēkas bibliotekārēm ieguldījusi visvairāk darba. Veselības problēmu dēļ Valentīnu nomainīja Beatrise Krūmiņa, kura bibliotēkā nostrādāja divus gadus.

Jubilejas pasākums notika sestien, 15. jūnijā, Rosmes klubā. Kādreiz tur rādīts kino, tā bijusi arī diskotēku un baļļu vieta, bet jau vairākus gadus tur nebija noticis nekas. Telpas nav tikušas remontētas, tāpēc tās nav ļoti labā stāvoklī. Kluba telpās aizritēja pirmie bibliotēkas gadi pēc tās atvēršanas.

Pasākumā piedalījās ap 30 cilvēku: gan ciema iedzīvotāji, lasītāji, gan iepriekšējās bibliotekāres, gan kolēģes no citām Iecavas novada bibliotēkām.

Ar savām muzikālajām prasmēm mūs priecēja Viktors Kozlitins. Viesis vairāk pazīstams ar krievu romancēm, kuras izpilda, spēlējot ģitāras pavadījumu.

Skanēja labi zināmas dziesmas gan krievu, gan latviešu valodā, un publikas vairākums arī dziedāja līdzi.

Kūkas vietā apmeklētāji cienājās ar saldo klinģeri un citiem našķiem.

Lai svinību telpa izskatītos košāka, tā tika izrotāta ar dzīvajiem un papīra ziediem, kā arī tika izstādītas vietējās mākslinieces Ilgas Dainas Āboliņas gleznas, kuras svinību dienā bija iespējas aplūkot kluba telpās, bet tagad tos aplūkot ir iespējams arī Rosmes bibliotēkas telpās.

Lai pasākums notiktu, sadarbojāmies ar LAKS «Rosme» valdes priekšsēdētāju Nadeždu Bokovu (apakšējā attēlā no labās kopā ar pašreizējo bibliotēkas vadītāju Anniju Helmani). Nadežda ieguldīja daudz laika, lai taptu šis pasākums, kā arī ciema iedzīvotāji nebija vienaldzīgi un iesaistījās rīkošanā.

Rezultātā pasākums bija ne tikai veltījums bibliotēkas apaļajai jubilejai, bet arī atgādinājums, ka visi esam vienoti un, saliekot spēkus kopā, mēs varam daudz.

Annija Helmane
bibliotēkas vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    19.06.2019
TWITTER
Iecavas novads
16 jan
RT @CVK_zinas: ℹ️ Ir sākusies parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturētajiem likumiem. ✍️ Noskaidro…