Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

''Tarkšķi''' ieskandina vasaras saulgriežus

21.06.2019 0

21.jūnijā "Tarkšķi" pieskandināja Iecavas tirgu un Latvijas Radio 2 ēteru "Gadsimta garākās līgodziesmas" ietvaros. 

''Tarkšķi''' ieskandina vasaras saulgriežus
FOTO: Monta Zaumane

Gadsimta garākās līgodziesmas projektu "Tarkšķi" jau uzskata kā tradīciju - folkloras kopa labprāt piedalās šajā pasākumā katru gadu. Cienājot skatītājus ar cepumiem, sieru un gurķiem, folkloras kopa pieskandināja Iecavu ar trim latviešu tautasdziesmām.

Garām ejošie cilvēki piestāja, veidojot skatītāju rindu, cienājās ar Līgo labumiem un klausījās dziesmas. Kopu ierakstīja tiešraidē, un interviju ar tās vadītāju Kristīni Kareli iespējams noklausīties "Latvijas Radio 2" arhīvā.

Kāda no klātesošajām, kura klausījās ''Tarkšķu'' izpildījumu, stāsta, ka Līgo noskaņa viņai katru gadu paliekot arvien mazāka, jo bērni lieli un visi vienmēr svin svētkus citā Latvijas galā. «Šogad gan būsim salasījušies visi kopā, tāpēc arī svētku sajūta ir lielāka nekā citus gadus,» stāsta Aija.

Unikālajā valsts simtgades projektā piedalās vairāk nekā 40 kori un folkloras kopas no Latvijas, Kanādas, ASV, Francijas, Austrijas un Luksemburgas, dziedot skaistākās līgotnes no savas pilsētas vai novada skaistākajām vietām.

 

 

 

 

 

Monta Zaumane
Lapas informācija atjaunota:    21.06.2019
TWITTER
Iecavas novads
16 jan
RT @CVK_zinas: ℹ️ Ir sākusies parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturētajiem likumiem. ✍️ Noskaidro…