Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Svinīgi atvērta Andras Rušmanes jaunākā grāmata

25.06.2019 0

20. jūnija vakarā Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkā sirsnīgā gaisotnē tika svinēti Andras Rušmanes jaunākās grāmatas atvēršanas svētki.

Svinīgi atvērta Andras Rušmanes jaunākā grāmata
FOTO: no bibliotēkas albuma

Pasākums notika Līgo svētku noskaņās. Bija gan svētku cienasts, gan Jāņu zāļu kompozīcijas, meijas un ozollapu-ziedu virtene. Paldies Andras mammai par šo skaistumu un telpas noformējumu.

Andra ir jaunā literāte, iecavniece un bibliotēkas ilggadēja lasītāja. Jūnija sākumā sērijā “Vakara Romāns” (agrāk “Lata Romāns”) iznāca Andras otrā grāmata ar nosaukumu “Vienpatnieki”.

Lepojamies, ka arī pirmo romānu “Aleksandrs. Dzīves grāmatzīme” mums bija tas gods atklāt bibliotēkas lasītavā 2016. gada maijā, bet, runājot par nākotnes iecerēm, Andra iepriecināja, jo esot iegūta 2.vieta ‘’Vakara Romāna’’ konkursā un jau nākamgad būšot trešais romāns, kuru, nemainot tradīcijas,  atvērsim  atkal šeit pat - Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkas lasītavā.

Pasākuma gaitā Andra atraktīvi, sirsnīgi un ar humoru pastāstīja klātesošajiem, kā tapis jaunais romāns, nolasīja vairākus fragmentus un atbildēja uz jautājumiem. Stāstījums bija tiešām aizraujošs.

Andras māsa Gunta Rušmane, kura vēl tikai mācās spēlēt akordeonu, kuplināja pasākumu, spēlējot latviešu skaistākās dziesmas: Rasa, Vecās likteņdzirnas, Vālodzīte un Pie dzintara jūras. Viss izdevās lieliski - cilvēki dziedāja līdzi - un iespaidīgi, jo akordeons bibliotēkas telpās līdz šim vēl nebija spēlēts.

Prieks un gandarījums par lielo interesi un kuplo apmeklētāju skaitu. Šoreiz kopskaitā pasākumu apmeklēja 42 cilvēki. Neskatoties uz pārpildīto lasītavas telpu un lielo karstumu, pēc pasākuma visi bija priecīgi un apmierināti. Visapkārt bija dzirdamas labas atsauksmes un mīļi paldies vārdi. Kas vēlējās, varēja iegādāties Andras jauno grāmatu un tikt pie autogrāfa.

Jūlija sākumā paredzēts vēl viens pasākums. Gleznu izstādi lasītavā nomainīs Dainas un Elīnas Rudzīšu fotogrāfijas, kuras būs apskatāmas visu vasaru līdz pat septembrim. Par izstādes atklāšanu informācija vēl sekos.

Augustā vēlam visiem jauki izbaudīt vasaru! Septembrī čakli atsāksim organizēt pasākumus. Intrigai - ir lieliska ziņa! Valsts Kultūrkapitāla fonds ir apstiprinājis projektu “Tikšanās ar grāmatu sērijas “Mēs. Latvija, XX.gadsimts” autoriem”. Pateicoties tam, reizi mēnesī, sākot ar šā gada septembri, līdz pat nākamā gada aprīlim bibliotēkas lasītājiem būs iespēja tikties ar kādu populāru latviešu rakstnieku. Kopā plānotas astoņas tikšanās. Kā vienmēr - būs informācija, afišas un gaidīsim jūs atkal.

Sirsnīgs paldies visiem, īpaši aktīvākajiem bibliotēkas pasākumu apmeklētājiem un atbalstītājiem par sadarbību. Vienmēr priecājamies par katru jaunu viesi. Uz drīzu tikšanos bibliotēkā!

Jolanta Ignate
bibliotēkas vadītāja pienākumu izpildītāja
Lapas informācija atjaunota:    25.06.2019
TWITTER
Iecavas novads
15 sep
#teirdarbs Iecavas pamatskolā - pavāra vakance. Zini kādu pretendentu? https://t.co/V6YubLu71m