Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Izmanto iespēju apskatīt «Neredzamās bibliotēkas» izstādi!

26.08.2019 0

31. augustā Edvarta Virzas Iecavas bibliotēka aicina doties uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) simtās dzimšanas dienas svinībām, kur visas dienas garumā (plkst. 10.00-20.30) norisināsies daudz un dažādi pasākumi visām gaumēm.

Taču īpašu uzmanību vēlamies vērst uz to, ka no 31. augusta līdz 2020. gada 1. martam Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1. stāva ātrijā būs skatāma LNB simtgades izstāde «Neredzamā bibliotēka», kurā ietverti arī pētījuma rezultāti par fon der Pālenu dzimtas bibliotēku Lieliecavas muižā.

Kā informē LNB speciāliste Inga Surgunte, «kopumā izstāde iepazīstinās ar 14 vēsturiskajām bibliotēkām, kuras ir daļēji saglabājušās un to eksemplāri atrodas LNB krātuvēs. Starp tām – astoņas muižu/privātbibliotēkas un sešas sabiedriskās: fon Bēru (Pope); Mihala Jana Borha (Varakļāni); fon Ceimernu-Lindenstjernu (Braslava); Haralda fon Loudona (Lizdēni); fon Meiendorfu (Mazstraupe); Aleksandrīnes fon Mēdemas (Zaļenieki); Leonīda fon der Pālena (Iecava); Mihaela fon Līvena (Pelči); Rīgas Vēstures un senatnes pētītāju biedrības; Cēsu Dzimtenes pētīšanas biedrības; Kurzemes bruņniecības (Jelgava); Rīgas liceja; Jelgavas ģimnāzijas (Academia Petrina); Vidzemes bruņniecības (Rīga)».
Izstādē būs iespējams apskatīt simts gadus glabātas grāmatas, projekta laikā iegūto materiālu apkopojumus, fotogrāfijas un ne tikai. Izstāde veidota sadarbībā ar kultūras mantojuma entuziastiem visā Latvijā.

LNB simtgades svinību dienā izstādē «Neredzamā bibliotēka» notiks trīs ekskursijas, kuras vadīs kuratore un LNB pētniece Kristīne Zaļuma.  Ekskursiju sākums plkst. 10.30, 14.30 un 18.30.

Atgādinām, ka 2017. gadā LNB sadarbībā ar Latvijas Bibliotekāru biedrību, Latvijas reģionu bibliotēkām un muzejiem uzsāka projektu «Neredzamā bibliotēka», kura iecere bija atgriezt Latvijas kultūrapziņā piemirstu, bet apjomīgu un nozīmīgu kultūras mantojuma daļu. Paldies Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkas iepriekšējai vadītājai Andai Rācenājai, kura pieņēma izaicinājumu piedalīties projektā. Paldies iecavniekiem un biedrībai «Arhīvs» par lielo atbalstu un atsaucību. Tika savākti un apkopoti dažādi interesanti, pārsteidzoši materiāli un nostāsti par Lieliecavas muižas bibliotēku, un nu šī projekta rezultātā ir tapusi iespaidīga LNB simtgades izstāde.

Plašāk par LNB simtgades svinību programmu - šeit.

Jolanta Ignate
bibliotēkas vadītāja pienākumu izpildītāja
Lapas informācija atjaunota:    26.08.2019
TWITTER
Iecavas novads
16 jan
RT @CVK_zinas: ℹ️ Ir sākusies parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturētajiem likumiem. ✍️ Noskaidro…