Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Tumšajos brīžos vajag krāsas

31.10.2019 0

Novembrī Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkas lasītavas interjeru paspilgtina dekori, kurus veidojuši Juris Zaķis un Laima Himene-Zaķe.

Tumšajos brīžos vajag krāsas

Šī gada sākumā, meklējot risinājumu savām veselības problēmām, Juris pievērsies cigun vingrošanai, kas piektdienās notiek arī Iecavā.  Cilvēki, kas apmeklējuši cigun nodarbības ilgāk par pusgadu, kļūstot daudz radošāki -  kāds sāk gleznot, cits rakstīt dzeju vai muzicēt.

Tā noticis arī ar Juri, turklāt viņam taču ikdienā blakus ir gleznotāja – dzīvesbiedre Laima - un krāsas, tas viss kopā viņu iedvesmojis. Internetā pats mērķtiecīgi sācis meklēt savu tehniku, un nu tiek radīti skaistie, bet diezgan sarežģītie deko darbi.

«Tā nav gleznošana, tā ir spēle ar krāsām,» saka Juris. Strādājot pie katra darbiņa, viņš Laimai lūdzot profesionālus padomus un palīdzību, jo ir ļoti daudz tehniku. Reizēm, paskatoties uz darbu, nevar saprast, kā tas vispār ir tapis. Tā ir diezgan sarežģīta akrila krāsu pludināšana. Jāzina daudz dažādu knifu, lai glezna izdotos. Jāprot precīzi sajaukt katras krāsas proporcijas, līmes un lakas daudzumu. Ja kaut kā ir par daudz vai par maz, glezna neizdodas.

Abi autori ir vienisprātis, ka viņi ir lieliska komanda, kas viens otru iedvesmo, atbalsta un palīdz. Un nu šis kļuvis par vienu no Jura vaļaspriekiem, neskaitot  auto pulēšanu un braucienus ar motociklu. Juris atklāj, ka «nav svarīgi panākumi, bet tas, ka cilvēks kaut ko dara. Cilvēkiem vajag ar kaut ko nodarboties. Kad ir tumšie brīži, tad vajag krāsas».

Ģimenes plānā esot pēc dažiem gadiem bibliotēkā atklāt Jura 70 gadu jubilejai veltītu viņa darbu izstādi, tad vairāk būšot apgūta tehnika. Bet ideja par šobrīd bibliotēkas lasītavā apskatāmo Jura un Laimas kopīgo izstādi «Krāsu ilūzija» gan esot bijusi negaidīts pārsteigums.

Juris atklāj interesantu sakritību par to, ka vārdi tomēr meklē vietu. Pirms divām nedēļām viņš esot viesojies pie sava cigun skolotāja Igora Kudrjavceva, kurš apvaicājies, cik tad darbu Jurim jau tapuši, un izteicies, ka vajagot sarīkot izstādi. Tādēļ Laima ar Juri bijuši pārsteigti, kad drīz vien, pēc četrām dienām, saņēmuši zvanu no bibliotēkas pašreizējās vadītājas ar piedāvājumu izlikt viņu darbu izstādi.

Visu novembri bibliotēkas lasītavā apskatāmi Jura darbi, kas tapuši augusta beigās, un Laimas lielformāta deko gleznas. Laipni aicināti apskatīt un atstāt savas atsauksmes!

Jolanta Ignate
bibliotēkas vadītāja pienākumu izpildītāja
Lapas informācija atjaunota:    31.10.2019
TWITTER
Iecavas novads
26 mai
Biļetes var iegādāties Iecavas kultūras nama kasē! https://t.co/NwXmrwCfdT