Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Iecavas kultūras namā jauna izstāde

04.11.2019 0

Novembrī un decembrī, pateicoties biedrības “Radam” un Iecavas kultūras nama sadarbībai, kultūras namā ir apskatāma dažādu paaudžu Iecavas amatiermākslinieku un “RaDam” kolekcijas gleznu izstāde “Mana Iecava”.

Iecavas kultūras namā jauna izstāde

Pirmssākums šai izstādei meklējams jau 2015. gadā, kad biedrība “RaDam’’ realizēja projektu “Ar sapni par Iecavu”, kurā tapa profesionālu un amatieru mākslinieku gleznas par Iecavu.   No tām izstādē būs skatāmi Aijas Ušerovskas, Vitas Beikertes, Olitas Dzelzkalējas, Ainas Putniņas Montas Zaumanes, Katrīnas Annijas Paegles darbi, kuri tagad ir “RaDam” kolekcijā.

Ar Dainas Rudzītes laipnu atļauju izstādē būs skatāma viņas tēva Kārļa Jakaiša (1904-1967)  darbu izstāde. Šie darbi, daži nepabeigti, citi tapuši kā skices lielākiem darbiem, ataino sešdesmit un vairāk  gadu senu Iecavu un kalpo kā vēstures liecība pagājušajam laikam. K. Jakaitis nebija akadēmiski izglītots mākslinieks; meita Daina domā, ka krāsu un perspektīvas izjūta tēvam bija dabas dota, jo tā vai nu ir, vai nav. Viņam bijusi iespēja mācīties Rīgā ar mākslu saistītos kursos, taču, tā kā darba devējs šo iniciatīvu nav atbalstījis, izglītošanos ātri vien nācies pārtraukt. 

Arī čaklais Iecavas amatiermākslinieku pulciņš nav sēdējis dīkā un Iecavu apgleznojis no visām pusēm.  Īpaši ražīgs ir Vilis Zeps - šķiet, Iecavā nav nevienas ievērības cienīgas vietas, kuru viņš nebūtu atainojis kādā savā gleznā. Daudzus darbus eksponējušas arī Ilga Daina  Āboliņa un Dace Okolovska. Izstādē skatāmi arī Anitas Rācenes, Lienītes Ludriķes, Vijas Spalvas, Gitas Kravalas, Gintas Zaumanes, Agitas Haukas, Ineses Eglītes, Intas Krastiņas un Marikas Kopes gleznotie Iecavas skati: Iecavas parka un dabas skaistums, vēsturiskās celtnes, mūsdienu Iecava.

Lapas informācija atjaunota:    04.11.2019
TWITTER
Iecavas novads
26 mai
Biļetes var iegādāties Iecavas kultūras nama kasē! https://t.co/NwXmrwCfdT