Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Ziemeļvalstu svētki

25.11.2019 0

No 11. līdz 17. novembrim aizritēja Ziemeļvalstu literatūras nedēļa. Šis ir ļoti īpašs gads, jo Ziemeļvalstu biedrība Dānijā, Norvēģijā un Zviedrijā svin simtgadi!

Ziemeļvalstu svētki
FOTO: no bibliotēkas albuma

Ikgadējās Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas temats ir vienojošs motīvs gan izvēlētajām grāmatām, gan nedēļas aktivitātēm un pasākumiem. Šī gada lasīšanai izvēlētās grāmatas vieno temats “Ziemeļvalstu svētki”.

Mazajiem lasītājiem tika piedāvāts Astrīdas Lindgrēnes grāmatas fragments “Pepija svin dzimšanas dienu”.

12. novembrī Bērnu bibliotēkas bibliotekāres ciemojās vidusskolas 2.a klasē. Skolēni, noklausoties stāsta lasījumu, uzzināja, kā Pepija Garzeķe svinēja savu dzimšanas dienu Villekulas villā, ar ko cienāja draugus Tomiju un Anniku, pērtiķi Nilsona kungu un zirgu, kā izklaidēja viesus.

Pēc priekšā lasīšanas starp bērniem izvērtās pārrunas par dzimšanas dienu svinību tradīcijām viņu ģimenēs. Vēlāk bērni pildīja zīmēšanas uzdevumu no „Pepijas Garzeķes darbošanās grāmatas”, kā arī cienājās ar saldumiem, ko bija atsūtījusi gaviļniece Pepija.

Pēcpusdienā Pepijas dzimšanas dienas svinības turpinājās bibliotēkā. Interesenti pulcējās uz nodarbību kulinārijas darbnīcā.

No stāsta fragmenta noskaidrojām, ka uz Pepijas svētku galda atradās daudz kūku un maizīšu. Viesi baudīja karsto šokolādi ar putukrējumu. Pasākuma apmeklētājas nolēma pārsteigt Pepiju ar iecienīto desertu – rupjmaizes kārtojumu. Jaunās kulināres, bibliotekāres Līgas Gūtmanes vadībā, soli pa solim, izmantojot Latvijas produktus, ar lielu interesi un degsmi piedalījās garduma tapšanā. Pagatavošanas process notika atraktīvi un jautri.

Ludmila Šteinberga
Iecavas novada bērnu bibliotēkas vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    25.11.2019
TWITTER
Iecavas novads
05 jūn
No trešdienas, 10.jūnija, SIA „Dzīvokļu komunālā saimniecība” (DzKS) kase atsāks apmeklētāju apkalpošanu klātienē.… https://t.co/SPGg7m4Iar