Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Ik gadu februāris ir Drošāka interneta mēnesis

19.02.2020 0

11. februārī tika atzīmēta Pasaules Drošāka interneta diena (DID) ar saukli «Drošāks internets sākas ar tevi!», aicinot ikvienu domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi.

Ik gadu februāris ir Drošāka interneta mēnesis
FOTO: no bibliotēkas albuma

Šogad Latvijas Drošāka interneta centrs akcijas atbalstītājiem, bibliotēkām, skolām, jauniešu centriem sarūpējis pārsteiguma dāvanas. Bibliotēka saņēma karodziņu virteni, uzlīmes par drošu internetu, afišas un konfektes.

Bērnu bibliotēkā notika dažādas aktivitātes.

Interesentiem bija iespēja noskatīties Insafe Eiropas Drošāka interneta centru tīkla izveidoto video par Pasaules Drošāka interneta dienas atzīmēšanu – kāds ir tās mērķis un kāpēc tas ir svarīgi.

Bibliotekāru mudināti, apmeklētāji iesaistījās e-Zināšanu čempionātā un pārbauda savas zināšanas par drošību internetā un medijpratību, līdz 28. februārim aizpildot testu internetā. Čempionāts norit tiešsaistē, un tajā ietverti katram vecumposmam aktuāli jautājumi par drošību internetā.

18. februārī bibliotēkā notika medijpratības nodarbība saistībā ar bilžu grāmatu «Vilks, kurš izvēlās no grāmatas…», kuras sižets balstīts uz pasakas «Sarkangalvīte un vilks» motīviem. Tajā piedalījās Iecavas pamatskolas 1.b klase un audzinātāja Sanita Kalderauska.

Bērni noklausījās grāmatas lasījumu, apskatīja ilustrācijas, iepazinās ar prezentāciju. Sasaistot lasīto tekstu ar jautājumiem par izlikšanos un drošību internetā, skolēni secināja: mājās neveram vaļā durvis svešiniekiem, bet internetā par drošību mēdzam piemirst, lai gan internetā ikviens var izlikties par draugu un to, kas nemaz nav. Patiesībā šis cilvēks var būt tikpat bailīgs, kā vilks, kurš izvēlies no grāmatas. Sarunā skolēni mēģināja atcerēties un pastāstīt par notikumiem no personīgas pieredzes un uzzināja, kā kļūt par gudru un drošu interneta lietotāju.

Nobeigumā pasākumā dalībnieki saņēma konfektes ar droša interneta uzlīmītēm.

Ludmila Šteinberga
bibliotēkas vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    18.02.2020
TWITTER
Iecavas novads
03 apr
Lai veicinātu attālināto mācību pieejamību, kvalitatīva satura apgūšanu un sniegtu lielāku atbalstu vecākiem, īpaši… https://t.co/o1YEjGowfJ