Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Fotogrāfijās atspoguļo mūzikas spēku

02.03.2020 0

6. martā plkst. 15.00 Dienas centrā «Iecavnīca» atklāsim Ģirta Donerblica fotogrāfiju izstādi «Mūzikas spēks».

Fotogrāfijās atspoguļo mūzikas spēku

Pēc izglītības Ģirts ir inženieris-celtnieks, taču fotografēšana interesējusi jau no bērnu dienām. Pirmais fotoalbums datēts ar 1978. gadu. Ģirts fotografējis daudz un dažādos žanros, bet vienmēr viņam ir bijusi vēlme, lai kadrā ir cilvēks. Sākumā tie bija pagalma bērni un klasesbiedri. Savs laiks bija arī sporta fotogrāfijai - gan vieglatlētikā, gan motosportā.

1993. gadā Ģ. Donerblics kopā ar kolēģi dibinājis uzņēmumu «Fotomiks», kurš vairāk nekā 20 gadus apkalpojis klientus gan Bauskas apkārtnē, gan citviet Latvijā. Šajā periodā labi iepazītas dažādas foto tehnoloģijas, kurām pateicoties tapušas arī bildes. Laikam ritot un attīstoties digitalizācijai, samazinās pieprasījums fotogrāfiju izgatavošanā, bet vēlme darboties turpinās…

2013. gadā Ģirts iesaistījies Tautas fotostudijas «Bauska» darbībā. Sākušies regulāri fotoplenēri un sava «es» meklējumi tieši fotogrāfijā. Šajā laikmetā daudz var mācīties internetā, skatoties pasaules vadošo fotogrāfu darbus un dažādas videomācības. Autors lēnām sapratis, ka vistuvāk sirdij ir tieši melnbaltā portretfotogrāfija. Pirmā personālizstāde, kas vēlāk apceļojusi arī citas Latvijas pilsētas, izlikta Bauskā 2016. gadā.

Ģirta aizraušanas ir arī rokmūzika. Šīs izstādes darbi tapuši vairāku gadu laikā, fotografējot festivālos un individuāli strādājot ar mūziķiem. Gan mūzikas, gan fotogrāfijas uzdevums - likt aizdomāties!

Ilva Vansoviča
Dienas centra “Iecavnīca” sociālā darbiniece
Lapas informācija atjaunota:    03.03.2020
TWITTER
Iecavas novads
08 apr
Ministru kabinets ir pagarinājis ārkārtējās situācijas termiņu un pieņēmis vairākus lēmumus papildus jau spēkā esoš… https://t.co/HYOmscdit7