Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Aizrautīgas lasītājas ģimene laimē kruīza ceļojumu

12.03.2020 0

Sestdien, 7. martā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē norisinājās ikgadējie «Lielie lasīšanas svētki».

Aizrautīgas lasītājas ģimene laimē kruīza ceļojumu
FOTO: no LNB arhīva un Dž.Nolbergas albuma

Kultūras ministrijas finansētās lasīšanas veicināšanas programmas «Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2019» noslēguma un apbalvošanas pasākumā piedalījās ap 700 žūrijas bibliotēku sūtņi – bērni, jaunieši un pieaugušie, kuri ieradās Rīgā no visiem Latvijas novadiem.

Zālē uz skatuves bija uzstādītas neparastas durvis. Caur simbolisko ieeju bija iespēja nokļūt aizvadītā gada populārāko grāmatu pasaulē, ieraudzīt un sveikt autorus, ilustratorus, tulkotājus un izdevējus, kuri nenogurstoši rūpējas, lai ikvienam būtu iespēja atrast savu grāmatu.

Programmas statistika liecina, ka 2019. gadā žūrijā un lasīšanas maratonā ir piedalījušies 17219 lasītāji 654 bibliotēkās.

Vienlaikus notika aktīvāko vecāku, bibliotēku, bibliotekāru, loterijas izlozes uzvarētāju sveikšana un apbalvošana.

Iecavas novada bērnu bibliotēku pārstāvēja lasošā Mežajevu ģimene – mamma Gunta kopā ar dēliem Matīsu un Mārci. Viņi ir aizrautīgi grāmatu lasītāji un ilggadēji bibliotēkas apmeklētāji. Gunta katru gadu piedalās vecāku žūrijā, interesējas par grāmatu jaunumiem un atbalsta bērnu aizraušanos ar lasīšanu.

Savukārt Dženiferas Nolbergas (attēlā) ģimene devās uz svētkiem, lai saņemtu «Tallink» kruīza ceļojuma dāvanu karti. Visas Bērnu žūrijas elektroniskā balsojuma anketas (17219) piedalījās trīs «Tallink» ceļojumu dāvanu karšu izlozē. Laimētāju vidū bija Dženifera. Esam ļoti gandarītas, apsveicam meiteni un kopā priecājamies par veiksmi!

Jūnijā visus interesentus atkal gaidīsim «Bērnu/jauniešu/vecāku žūrijas» nu jau 2020. gada sezonā.

Ludmila Šteinberga
bibliotēkas vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    12.03.2020
TWITTER
Iecavas novads
07 apr
Ārkārtējās situācijas laikā pašvaldība piegādās pārtikas pakas maznodrošināto, trūcīgo un daudzbērnu ģimeņu bērniem… https://t.co/FL2HPHwjiF