Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: twitter facebook instagram

Bibliotēkā - «Dabas atspulgi»

07.09.2020 0

Dabas skati, ainavas un atsevišķi ziedi, dzīvnieki un cilvēki – to visu silti un aizkustinoši savās gleznās ataino Biruta Rūsiņa. No 7. līdz 30. septembrim viņas darbu izstāde “Dabas atspulgos” skatāma Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkā. 

Biruta Rūsiņa glezno kopš bērnības, bet nopietnāk gleznošanai pievērsusies pēc aiziešanas pensijā 1995. gadā. Mākslinieces gleznošanas maniere ir gleznot visu, ko var saskatīt: reālo ainu, neko nepiefantazējot klāt. Vislabāk viņai patīkot gleznot dabasskatus, ziedus, dzīvniekus, klusās dabas un ziemas ainavas.

Gleznošana nav vienīgā B. Rūsiņas radošā aizraušanās.  Birutas kundze ir tautas daiļamata meistare kopš 1973. gada. 32 gadus strādājusi apvienībā “Daiļrade” par audēju. Tāpat māksliniece nodarbojas gan ar tamborēšanu, gan šūšanu.

Pamatiemaņas gleznošanā jau vidusskolā Biruta apguvusi pie Borisa Bērziņa, vēlāk prasmes attīstījusi pie Īras Rozentāles salonā “Gothards” Bauskā. Nu apkārtējie iespaidi tiek ieausti krāsu slāņos gan reālistiskā, gan abstrakcionisma manierē.
Bibliotēkā ir apskatāmas ne tikai gleznas, bet četras no Birutas austajām segām. Vienu vidēja lieluma segu kundze uzauž apmēram četru stundu laikā. Aušana viņu aizrauj, ļauj vaļu krāsu un rakstu salikumiem, bet pats darbs notiek uz ģimenē mantotām, senlaicīgām stellēm.

Birutas darbi ir bijuši apskatāmi vairākās bibliotēkās, tautas namos - dažādās vaļasprieku izstādēs. Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkā izstādi varēs aplūkot vienu mēnesi. Laipni aicināti!

 

Jolanta Ignate, Džūlija Rodenkirhena
Lapas informācija atjaunota:    07.09.2020