Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Dienas centrā būs apskatāmas izšūtas miniatūras

25.09.2020 0

Oktobrī un novembrī Dienas centrā ''Iecavnīca'' varēs apskatīt iecavnieces Gintas Zaumane darbu izstādi.

Dienas centrā būs apskatāmas izšūtas miniatūras

''Lai arī mācījusies savas dažādās prasmes neesmu augstās skolās, man vienmēr ir bijuši paši labākie skolotāji – bērnībā vecmāmiņas, vēlāk dažādi pasniedzēji kursos, meistarklasēs, individuālās nodarbībās pie sava amata meistariem un ļoti daudz pašmācības ceļā. Man vienmēr ir paticis iemācīto teorētiski un praktiski kombinēt un veidot ko neierastu. Varbūt tieši tāpēc draugi man piedēvējuši multimākslinieces titulu,'' atzīst Ginta Zaumane.

''Bet pati sevi drīzāk saucu par brīvprātīgo eksperimentatoru. Un tieši šī tiekšanās pēc jaunu izaicinājumu uzstādīšanas sev, sevis nolikšana ārpus ierastās komforta zonas man ir palīdzējusi izdarīt tik daudz darbu, ar kuriem varu lepoties.

Viens no šādiem veikumiem ir dalība iniciatīvas projektā “Mans tautastērps”. Tas aizākās 2017.gada pavasarī un turpinājās līdz pat 2018.gada rudenim. Par pašu projekta ideju vairāk var lasīt grāmatā “Mans tautastērps”, tikai vēlos piebilst – šis ir stāsts par latviešiem un mūsu kopīgo varēšanu darīt vakar, šodien, rīt!

Esmu ļoti priecīga, ka šī projekta laikā esmu iepazinusi tik daudz brīnišķīgu cilvēku tik daudzās Latvijas pilsētās un ciemos, braukājot ar izstādi un popularizējot individuālo tautastērpu. Šobrīd ļoti priecājos, ka izstādē “Iecavnīcā” varu parādīt daļu no projekta laikā tapušajām izšūtajām miniatūrām. Zem katras no tām slēpjas garu un interesantu stundu darbs un ļoti daudz dažādu tehnisku paņēmienu - gan zināmu, gan jaunizdomātu. Katrā tajā saskatāms jauns izaicinājums, jaunas sajūtas un emocijas un nu jau arī krāspilnas atmiņas.

Izvirzītais mērķis – izveidot miniatūru izšuvumu, kuras centrālais objekts ir fotogrāfijā redzamās galvas rotas kopija tekstilmateriālos. To, cik man tas ir izdevies, aicinu lūkot grāmatā!''

Lapas informācija atjaunota:    24.09.2020
TWITTER
Iecavas novads
28 okt
⭐️Lai iemirdzas jaunas zvaigznes! Konkurss jauniešiem «Iecavas novada Gada jaunietis» atgriežas. ⭐️Vairāk lasi… https://t.co/Hy2ykAKWOm