Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Apstiprināts Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkas jaunais pasākumu projekts

22.03.2021 0

Pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) kultūras projektu konkursā gūtajam atbalstam, Iecavā viesosies trīs populāras rakstnieces.

Laika periodā no 31.05.2019. līdz 30.09.2020. ar VKKF un Iecavas novada domes atbalstu tika īstenots Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkas pirmais projekts «Tikšanās ar grāmatu sērijas «Mēs. Latvija, XX gadsimts» autoriem». Astoņas tikšanās reizes ar rakstniekiem: Gundegu Repši, Ingu Gaili, Māri Bērziņu, Andri Akmentiņu, Andru Manfeldi, Arno Jundzi, Noru Ikstenu un Osvaldu Zebri kopā pulcēja 288 cilvēku lielu auditoriju. Tas Iecavas bibliotēkai ir labs rādītājs.

Ņemot vērā veiksmīgo pieredzi pirmā projekta īstenošanā un bibliotēkas apmeklētāju pozitīvās atsauksmes, vēlamies šo tikšanās tradīciju turpināt. Tādēļ šī gada janvāra sākumā, kad VKKF izsludināja pirmo kultūras projektu konkursu, nolēmām iesniegt savu otro projektu «Tikšanās ar rakstniekiem». Marta sākumā kļuva zināmi rezultāti. Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkas projekts ir atbalstīts, piešķirot 360 EUR finansējumu autoratlīdzību izmaksai. Šoreiz projekta ietvaros plānotas trīs tikšanās ar bibliotēkā visvairāk lasīto grāmatu autorēm: Māru Zālīti, Daci Rukšāni un Ingunu Baueri.

Jūtam, ka lasītāji jau ir noilgojušies pēc dzīvās saiknes ar sabiedrībā zināmiem literātiem, jo bieži nerodas iespēja satikt iemīļotos rakstniekus. Tikšanās ir pamudinājums vairāk iepazīt konkrēto rakstnieku grāmatas. Cītīgus lasītājus pasākumi motivē pārlapot jau lasīto, kā arī  iepazīt kādu darbu, kas iepriekš palicis nepamanīts.

Paldies, Iecavas novada domei par atbalstu un līdzfinansējuma piešķiršanu abos projektos.

 

Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī un reaģējot uz koronavīrusa Covid-19 izplatīšanos Eiropā un Latvijā, konkrēti pasākumu rīkošanas datumi un laiki pagaidām netiek plānoti. Aicinām sekot informācijai presē. Aktuālā informācija vienmēr pieejama arī interneta vidē: bibliotēkas mājaslapā (https://iecavasbiblioteka.weebly.com), bibliotēkas Facebook profilā (https://www.facebook.com/iecavasbiblioteka/) un Iecavas novada tīmekļa vietnē (www.iecava.lv).

Ceram, ka drīz situācija uzlabosies un varēsim atkal visi kopā tikties bibliotēkas pasākumos.


 

Jolanta Ignate
Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkas bibliotekāre
Lapas informācija atjaunota:    22.03.2021