Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Šogad Skaļās lasīšanas projektā piedalās 5.klašu skolēni

07.06.2021 0

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) sadarbībā ar Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padomi arī 2021. gadā turpina Skaļās lasīšanas sacensības.

Šogad Skaļās lasīšanas projektā piedalās 5.klašu skolēni

Projekta iniciatori vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

4. jūnijā noslēdzās Nacionālās skaļās lasīšanas konkursa reģionālais posms.

Tās otro gadu norisinājās tiešsaistes platformā Zoom. Kopā konkursā piedalījās deviņi Bauskas, Iecavas un Vecumnieku novada skolēni. Pasākumu organizēja un vadīja Bauskas reģionālā kuratore Bauskas bērnu bibliotēkas vadītāja Sarmīte Zandere.

Bērnu sniegumus vērtēja Bauskas Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Vija Cerusa, laikraksta ”Bauskas Dzīve” žurnāliste Aina Ušča un Bauskas Centrālās bibliotēkas bibliotekāre Kristīne Čakāne.

Iecavas novadu reģionālajā kārtā godam pārstāvēja Iecavas vidusskolas skolēni Marsella Barovska (5.a), Dārta Siminaite (5.a), Luīze Madlēna Verbicka (5.a), Arnolds Rodenkirhens (5.b) un Iecavas pamatskolas skolniece Alīna Paluhina (5.b).

Lasījumam bērni bija izvēlējušies populāro bērnu un pusaudžu lasāmvielu: M. Kerenens ”Nozagts oranžs divritenis”, R. Dāls ”Matilde”, Dz. Tilaks ”Papus Tru”,

Ē. Hantere ”Klanu kaķi. Jauns pareģojums. Rītausma”, I. Puriņa ”Varavīksnes ceļš”.

Sacensība bija spraiga, visi bija lieliski sagatavojuši savu uzstāšanos.

Izjutām lielu prieku un gandarījumu, uzzinot, ka par reģiona uzvārētāju kļuvusi Dārta Siminaite. Viņa lasīja fragmentu no Roalda Dāla grāmatas ”Matilde”. Žūrija atzina, ka Dārtas lasījums bija viegli uztverams, emocionāls un aizraujošs. Viņa turpinās dalību čempionātā finālā Rīgā, kurš notiks 25. septembrī Gaismas pilī.

Katrs finālists saņēma diplomu, Bauskas Centrālās un Iecavas bērnu bibliotēkas sarūpētās pārsteiguma balviņas.

Konkursanti atzīst, ka dalība šajās sacensībās pozitīvi ietekmējusi viņu attieksmi pret lasīšanu, uzlabojusies prasme un drosme paust savas domas, uzstāties auditorijas priekšā, iedvesmot citus izmēģināt spēkus skaļajā lasīšanā.

Konkursa organizatori un žūrija pateicas par atsaucību un iespēju attālināti noskaidrot uzvarētāju.

Liels paldies Iecavas pamatskolas skolotājai Ievai Plēsumai par atsaucību, ieguldīto darbu un laiku!

Paldies audzēkņu vecākiem, ka palīdzējāt bērniem sagatavoties lasījumam un viņus atbalstījāt!

Ludmila Šteinberga
Iecavas novada bērnu bibliotēkas vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    08.06.2021