Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: twitter facebook instagram

«Saulesvija» ieripo Iecavā

16.07.2021 0

Ceturtdien, 15. jūlijā, arī Iecavas parkā tika ieskandināts XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises pirmais pasākums «Saulesvija», ar kuru šogad aizstāts tradicionālais svētku dalībnieku gājiens.  

«Saulesvija» ieripo Iecavā

Iecavas kolektīvu pārstāvji no no Iecavas Mūzikas un mākslas skolas koklētāju ansambļa «Uguntiņa», Iecavas vidusskolas kora un deju kolektīviem, folkloras kopas «Tarkšķi» un Teātra sporta komandas, kā arī kolektīvu vadītāji - Milita Pīlādze, Kristīne Karele, Matīss Bolšteins, Dace Greiža, Valda Karnīte, Solveiga Lineja, Zane Cera un Jānis Skangalis, kā arī svētku pašvaldības koordinatore Sanita Reinsone ar gavilēm un saukli «Svētki ir tur, kur esam mēs!» sagaidīja svētku auto un to vēstnešus. Muzikālu sveicienu visiem bija sarūpējusi folkloras kopa «Tarkšķi».

Svētku dalībniekus uzrunāja režisore Anna Jansone, sakot, ka augstu vērtē kolektīvu un to vadītāju apņēmību, jo Latvijā ir daudz pedagogu, kas padevušies pandēmijas iespaidam, un viņu vadīto kolektīvu bērniem šādas svētku dienas nav. «Redzot jūs visus šeit, manī ir pārliecība, ka pēc trim gadiem mēs visi satiksimies Mežaparka Lielajā estrādē vai Daugavas stadionā. Man ir prieks, ka jūs uzturat sevī šo tradīciju, un tas nekur nepazudīs. Par to milzīgs paldies! Īpašs paldies skolotājiem, kuri motivē, palīdz saprast un uzturēt šīs tradīcijas!»

Iecava bija viena no 43 pieturvietām «Saulesvijas» ceļā. 14 dienās tā izvīsies cauri visai Latvijai, un 29. jūlijā svētku auto ieripos Rīgā.

Ceļš «Saulesvija» veidots kā klātienes mirkļu un video fiksējums norisēs, kurā nepilnas stundas garumā ikvienā pašvaldībā īpašais svētku vēstnesis kopā ar atraktīvu ceļotāju-sveicinātāju nodod svētku organizatoru pateicības un dāvanas ikvienam, kurš gatavojās XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, apguva svētku repertuāru, veidoja aizraujošus video sveicienus un video priekšnesumus, piedalījās videoklipu filmēšanā. 

Dāvanas dalībniekiem sagatavojuši svētku atbalstītāji – lieldraugs «Swedbank» sagādājis īpaši izveidotas ilgtspējīgās somiņas, savukārt atbalstītājs saldumu zīmols «Laima» – konfektes.

Katras dienas videoapskati būs redzami svētku mājaslapā nacgavilet.lv, svētku profilā digitālajā platformā Youtube, kā arī sabiedrisko mediju portālā lsm.lv, savukārt septembrī pirmizrādi piedzīvos svētku atbalstītāja LMT veidotā dokumentālā filma (režisors Pauls Dombrovskis, idejas autors Dzintars Dreibergs, Kultfilma). «Saulesvijas» komanda – režisore Inga Krišāne, mākslinieks Rūdolfs Baltiņš, norišu režisori Edīte Siļķēna, Inga Krišāne un Kristaps Gustavs Kiršteins, kā arī visu pašvaldību koordinatori, ar kuriem kopā veidoti ikvienai pašvaldībai unikāli notikumi.

Fotogalerija:
Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    16.07.2021