Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Bauskas muzejā skatāma mākslinieces Tatjanas Paļčukas-Rikānes gleznu izstāde

25.01.2022 0

No 18. janvāra līdz 27. februārim Bauskas muzejā skatāma mākslinieces Tatjanas Paļčukas-Rikānes gleznu izstāde “Skaistums uzvar tumsu”. Gleznotāja Tatjana Paļčuka-Rikāne (starptautiskais pseidonīms Tatyana Palchuk) ir pieredzējusi Latvijas māksliniece, kura ieguvusi atzinību un atpazīstamību arī starptautiskajā mākslas pasaulē.

Bauskas muzejā skatāma mākslinieces Tatjanas Paļčukas-Rikānes gleznu izstāde

Mākslinieces darbi ir radīti, iedvesmojoties no labākajiem Rietumeiropas akadēmiskās mākslas paraugiem, taču tie ir mūsdienīgi un absolūti individuāli atšķirīgi.

Autore strādā lēni un meistarīgi. Katram darbam rūpīgā, radošā procesā tiek izstrādāts grafisks, pilnībā pabeigts darbs uz kartona. Tikai tad tas tiek pārnests uz audekla un realizēts krāsās. Gadā tiek uzgleznotas piecas līdz septiņas gleznas, tāpēc to nav daudz, un mākslas kolekcijās tās ir un būs liels retums.

2022. gada sākumā Tatjana Paļčuka-Rikāne iekļauta ATIM (Art Tour International Magazine USA) Top 60 pasaules mākslinieku sarakstā.

Mākslinieces darbu labi raksturo itāļu mākslas zinātnieka, kritiķa Salvatora Russo (Salvatore Russo) sacītais: “Tatjanas Palčukas darbi, ir darbi, kas radīti lai paliktu vēsturē. Tie ir darbi , ko mūsu bērni studēs skolās un tie liks domāt tiem par mūžību. Reti es esmu saticis savā ceļā mākslinieku ar tik reprezentatīvu izsmalcinātību un eleganci. Mākslinieks auž skaistāko audumu mūsdienu laikmetīgajā mākslā. Daudz gadus es sekoju Tatjanas Palčukas radošajam ceļam, un man jāsaka, ka katru reizi es esmu pārsteigts no jauna! Tatjanas darbi ir zelta sapņi. Viņas māksla ir īsts skaistuma triumfs!”

Informējam, ka muzeja apmeklējums iespējams personām ar sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, uzrādot dokumentu sertifikāta turētāja identifikācijai.

Ieva Bronko-Pastore
Bauskas muzeja speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    25.01.2022