Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Iecavas parkā top filmas epizodes

30.09.2022 0

Mēs, iecavnieki, lepojamies ar savas pilsētas parku un ir patīkami, ka to novērtē arī citi. Pavisam nesen tā dabisko, laikmeta nesabojāto vidi par labu esam novērtējuši kinoļaudis, 19. septembrī parkā pie upes filmējot vairākas epizodes topošajai Studijas Lokomotīve spēlfilma „Lotus”.

Iecavas parkā top filmas epizodes
FOTO: A. Kļaveniece

Iecavas parks kinolentē pārtaps par kādas sanatorijas atpūtas vietu, un, tā kā filmas darbība noris 1919. gadā, tad dabiskā, nepārveidotā vide bijusi šim laikam ļoti piemērota. Tieši tādēļ filmas veidotāji atteikušies no sākotnējās ieceres sanatorijas epizodes filmēt Ķemeru parkā, kas pēc rekonstrukcijas kļuvis pārlieku mūsdienīgs, pastāstīja filmas scenārija autore un režisore Signe Birkova un producents Dominiks Jarmakovičs. Dienas pirmajā pusē, pirms ierašanās Iecavā, filmēšanas komanda strādāja arī Akmenscūciņu kajerā, kur pēc režisores teiktā „filmēja filmu, kas būs redzama filmā”.

Filma „Lotus” uz kinoekrāniem gaidāma 2023. gadā. Autori sola, ka „Lotus” būs spraiga, piedzīvojumiem bagāta un humora pārpilna filma, kas raisīs daudz emociju un spēcīgu līdzpārdzīvojumu.

Filma „Lotus” ir komiski fantasmagorisks stāsts par vācbaltu grāfieni Alisi Fon Trotu – sievieti autsaideri, kura ir sveša starp savējiem un savējā starp svešiem, taču, pārvarot fiziskus, mentālus un aizspriedumu radītus šķēršļus, kļūst par latviešu mēmā kino avangarda filmu veidotāju.

Stilizētajā kostīmfilmā savīsies dažādu kino žanru elementi un citāti no pasaules kino šedevriem – vērīgi skatītāji varēs manīt atsauces uz Alfrēdu Hičkoku, Orsonu Velsu, Andreju Tarkovski un citiem. Vienlaikus tā ir arī režisores atzīšanās mīlestībā mēmajam kino – filmā parādīsies vairākas it kā galvenās varones veidotas epizodes, un, lai piešķirtu lielāku autentiskumu šiem stilizētajiem mēmā kino fragmentiem, tie uzņemti ar autentisku 1921. gada kinokameru. Līdz šim Latvijas kinematogrāfā to vēl neviens nav darījis – reto kameru producents Roberts Vinovskis iegādājās speciāli Lotus filmēšanai. Arī pati filma tiek uzņemta nevis ar digitālajām kino kamerām, bet analogā formātā, uz 16 mm Kodak kinolentes.

Filmas galveno lomu atveido lietuviešu kino un teātra aktrise Severija Janušauskaite, bet pārējās lomās varēs redzēt krāšņu latviešu talantīgāko aktieru ansambli: Baibu Broku, Vili Daudziņu, Mārtiņu Kalitu, Rēziju Kalniņu, Andi Strodu, Ivetu Poli, Āri Matesoviču, Janu Čivželi, Laumu Balodi un citus.

Režisore Signe Birkova iepriekš ir veidojusi spēles īsfilmas, eksperimentālu animācijas filmu, dokumentālas filmas un analogā kino performances. Filma „Lotus” ir viņas pirmā pilnmetrāžas spēlfilma.

 

Anta Kļaveniece
Bauskas novada pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    30.09.2022