Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Pūčulēnu skoliņa bērnu bibliotēkā

20.10.2022 0

19. oktobrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības lasīšanas projekta “Grāmatu starts” ietvaros Iecavas bērnu bibliotēkā notika iepazīšanas ar bibliotēku -pasākums “Grāmatu māja”.

Pūčulēnu skoliņa bērnu bibliotēkā
FOTO: no bibliotēkas albuma

Bērnus un vecākus sagaidīja bibliotēkas krājumu glabātāja, gudrības simbols Pūce, kas aicināja viesus iesaistīties “pūčulēnu” skoliņas nodarbībā. Viņa iepazīstināja ar bibliotēkas telpām, rotaļu stūrīti, grāmatām, žurnāliem un spēlēm.  

Vislielāko pārsteigumu izraisīja grāmatiņu dažādība: telpiskās bilžu grāmatas, izdevumi ar skaņām un lodziņiem, attīstošās, uzziņu un grāmatiņas praktiskām nodarbībām. Aplūkojot grāmatu ar bizbizmārītes attēliem, bērni izspēlēja pirkstiņu rotaļu. Mazie apmeklētāji noklausījās “Pasaku par Pūci un vāverēniem” un meža pūces balss ierakstu. Par interesantu, jautru un atraktīvu nodarbi kļuva vecāku un bērnu kopīga “pūčulēnu” galvas rotu izgatavošana. 

Pasākuma izskaņā projekta dalībnieki saņēma dāvanu komplektus – mugursomiņu, lasāmgrāmatiņu, spēļmantiņu un brošūru par lasīšanu vecākiem.

"Grāmatu starts" pašlaik ir vienīgā valsts mēroga lasīšanas programma pašiem mazākajiem - 3-4 gadus veciem bērniem. "Grāmatu starts" paredz iepazīšanos ar bibliotēku, lasīšanas aktivitātes un izglītojošas nodarbības jeb "Pūčulēnu skolu".

LNB Atbalsta Biedrības ziedotāji sedz pusi no "Grāmatu starta" komplektu izmaksām, otru pusi - pašvaldības. 

Ludmila Šteinberga
bibliotēkas vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    21.10.2022