Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Atbalstām Ukrainas tautu

20.02.2023 0

Bauskas novada bibliotēkas ir atsaukušās iniciatīvai 2023. gada 24. februārī paust solidaritāti ar ukraiņu tautu un apliecināt mūsu atbalstu cīņā ar agresoru par mieru un neatkarību.

Atbalstām Ukrainas tautu
No 14. līdz 24. februārim visā Latvijā norisinās Ukrainas atbalsta nedēļa, kuras ietvaros aicinām ikvienu piedalīties akcijā “Gaismu Ukrainai!”. Bibliotēkas kā „gaismas nesējas” vēlas nosūtīt gaismu Ukrainas tautai un aicina savus lietotājus ziedot Ukrainas cilvēkiem gaismas avotus – LED spuldzes. Tās var nogādāt jebkurā Bauskas novada bibliotēkā (bibliotēkas darba laikā) līdz 24. februārim, tālāk tās tiks nogādātas Ziedot.lv birojā.
 
Elektrības piegādes Ukrainā ir ierobežotas, un dažkārt pieejams tikai dažas stundas dienā, lai nepārslogotu sistēmu. Tāpēc īpaši svarīgi lietot energoefektīvas ierīces, kas samazinātu kopējo elektrības patēriņu. Nomainot parastās kvēlspuldzes pret enerģiju taupošām LED spuldzēm, tiktu ietaupīta valsts elektrība pat vairāku elektrostaciju saražotās enerģijas apjomā.

Bauskas Centrālās bibliotēkas sociālajos tīklos skatāms video, kurā apkopotas bibliotēkās iekārtoto izstāžu fotogrāfijas. Izstādes bibliotēkās skatāmas līdz 24.februārim.

 
Solidarizējoties ar Ukrainas tautu, Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs 24. februārī plkst. 9:00 aicina Latvijas iedzīvotājus uz mirkli pārtraukt ikdienas gaitas un vienoties klusuma brīdī, pieminot un godinot Ukrainas tautas upurus.
 
 
Lapas informācija atjaunota:    20.02.2023