Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Vēlas sekmēt vietējo uzņēmēju konkurētspēju un atpazīstamību

07.05.2018 0

27. aprīlī Iecavas, Jelgavas, Ozolnieku, Bauskas, Rundāles, Vecumnieku, Dobeles, Tērvetes, Auces novada pašvaldības, “Lauku partnerība “Lielupe””, “Bauskas rajona lauku partnerība” un “Dobeles rajona lauku partnerība” parakstīja sadarbības līgumu par LEADER projekta “Vietējo ražotāju konkurētspējas, sadarbības un atpazīstamības veicināšana” īstenošanu.

Vēlas sekmēt vietējo uzņēmēju konkurētspēju un atpazīstamību

Pasākuma mērķis ir veicināt vietējo ražotāju konkurētspēju, atpazīstamību un savstarpējo sadarbību uzņēmējdarbības attīstībai.

Projekts tika atklāts pērnā gada novembrī un tā aktivitātēs jau ir iesaistījušies 38 uzņēmēji no Jelgavas, Auces, Tērvetes, Iecavas, Ozolnieku, Bauskas novada.

Projekta ietvaros organizētas apmācības par konkurētspējas un zināšanu sekmēšanu mārketingā, jaunākajām tehnoloģijām un iepakojumu, tūrisma piedāvājuma veidošanu. Mācības apmeklējuši arī vairāki Iecavas novada uzņēmēji – pašnodarbinātā Signe Potaša, biškope Anna Tiesnese, “Drostalu” vadītāji Kristaps un Linda Arāji, Laura Breidaka no konditorejas “Gardumu avēnija”.

Pašu uzņēmēju iniciatīva ir kopīgi tirdziņi, piemēram, 1. aprīlī Kroņaucē notika “Lieldienu tirgus”, savukārt 4. maijā Bauskas novada “Vaidelotēs” aizvadīts “Saimnieču un saimnieku tirgus”, kura ietvaros prezentēts arī jauns tūrisma maršruts  “Zemgales saimnieces aicina ciemos”. 28. jūlijā visi interesenti aicināti doties uz Jelgavas novada Svētes pagastu, kur plānots vēsturisko šķirņu godināšanas tirgus “No saknēm līdz sēklām”.

No maija līdz augustam uzņēmējiem tiks organizēti pieredzes apmaiņas braucieni, kuru laikā būs iespēja ne tikai apmainīties ar zināšanām un veicināt sadarbību, bet arī uzlabot praktiskās iemaņas tūristu uzņemšanā. Informācija par dalību braucienos sekos.

Projekta ietvaros visos iesaistītajos novados plānots izvietot vienota dizaina informatīvos stendus ar  uzņēmēju kontaktinformāciju. Ideja par šādiem stendiem aizgūta no Austrijas. Ar to palīdzību plānots īpaši atbalstīt jaunos uzņēmējus.

Šāda veida stendus plānots izvietot publiskās vietās, lai informācija būtu brīvi pieejama tūristiem un citiem interesentiem.

Pašvaldību pārstāvji atzina, ka mazajiem uzņēmējiem ir grūti attīstīties un iekarot savu vietu tirgū, tādēļ šādi projekti ir būtiski, jo veicina sadarbību, informācijas apmaiņu un mudina atbalstīt vienam otru.

 

Lelde Podniece-Jostmane
sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    07.05.2018
TWITTER
Iecavas novads
20 nov
Iecavas centrā pie daudzdzīvokļu mājām jau sen ir novērojama problēma ar automašīnu novietošanu. Lai uzlabotu situā… https://t.co/yhEPbp5R2J