Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Domes deputāti tiekas ar Zorģu iedzīvotājiem

16.04.2019 0

11.aprīļa vakarā Zorģu bibliotēkā ar 24 ciema aktīvajiem iedzīvotājiem tikās Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks, Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājs Juris Krievs un deputāts Atis Avots. Vakara gaitā tika apspriesti ciema iedzīvotājiem aktuāli jautājumi un diskutēts par pilsētas statusa noteikšanu Iecavas ciemam un administratīvi teritoriālo reformu.

Domes deputāti tiekas ar Zorģu iedzīvotājiem
FOTO: Diāna Goldmane

Zorģenieki deputātus pie sevis uzaicināja, jo vēlējās noskaidrot, kādas ir iespējas pie Zorģu bibliotēkas šovasar ierīkot skatuvi. Iedzīvotāji vēl aktīvāk vēlas attīstīt kultūras dzīvi ciematā, gada siltajā laikā organizējot svētkus, zaļumballes, koncertus un teātra izrādes. Jau tagad Zorģos ir ieplānots Lieldienu pasākums 20. aprīlī un brīvdabas teātra sarīkojums 13. jūlijā.

Domes priekšsēdētājs piedāvāja ekonomiski izdevīgu un Zorģu iedzīvotājiem pieņemamu variantu – tās dažas reizes gadā, kad pasākums jārīko, skatuves konstrukcijas varētu nomāt. «Jūs esat ļoti aktīvi novada iedzīvotāji, tādēļ gribas jums palīdzēt un sniegt atbalstu. Tiesa, ir jāatceras, ka pašvaldības budžetu mēs plānojam laikus un ka ideju īstenot var tikai tad, ja mēs sadarbojamies un par jūsu vēlmēm un vajadzībām esam laikus informēti,» atgādina deputāts J. Krievs.

Ciema iedzīvotāji priecājas par salaboto grants ceļa posmu no darbnīcām līdz atrakciju parkam «Labirinti» un pašvaldības ieceri vasarā šo ceļa posmu apstrādāt ar līdzekli pret putēšanu. Turpinot sarunu par ceļu stāvokli, domes priekšsēdētājs informēja, ka šogad tiks sakārtots ceļa posms no Gāršām līdz Sauleskalnam.

Plašas diskusijas raisīja tēma par administratīvi teritoriālo reformu. Zorģu iedzīvotāji satraucas, ka pārmaiņu gadījumā mazie ciemi tiks atstāti novārtā un novads vairāk zaudēs, nekā iegūs. Tāpat viņi uzskata, ka «jādraudzējas» būtu ar tiem, kas ir Rīgas virzienā, nevis uz otru pusi. «Par reformu ir daudz jautājumu un maz atbilžu. Mēs nezinām, kas mūs sagaida. Pašlaik notiek publiskā apspriešana par pilsētas statusa piešķiršanu Iecavas ciemam. Ja mēs kļūsim par pilsētu, mums nelabvēlīga reformas iznākuma gadījumā, pastāv neliela iespēja saglabāt daļu pakalpojumu tepat, Iecavā,» cerīgi izteicās A. Mačeks.

Vakara noslēgumā zorģenieki pašvaldībai un deputātiem vēlēja izturību, jo tā tagad un turpmāk būs ļoti nepieciešama. Savukārt deputāti paslavēja iedzīvotājus par viņu apņēmību un neizsīkstošo enerģiju.

Diāna Goldmane
jaunatnes lietu speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    16.04.2019
TWITTER
Iecavas novads
23 sep
Hip hip urrā! Šodien PII Dartija trīskārši svētki! 🎉 Šogad bērnudārzs atzīmē 55. pastāvēšanas jubileju. 🎉 Noslēgu… https://t.co/gaSr3dFrc8