Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Notikusi Veselības un sociālo jautājumu komitejas sēde

16.04.2019 0

16. aprīlī deputāti strādāja Veselības un sociālo jautājumu komitejas sēdē. Darba kārtībā bija trīs jautājumi, sēdē nepiedalījās deputāte Solveiga Lineja.

Notikusi Veselības un sociālo jautājumu komitejas sēde
FOTO: Diāna Goldmane

Tāpat kā pārējās komitejas, arī Veselības un sociālo jautājumu komiteja iepazinās ar Iecavas novada Attīstības programmas 2013.-2019. gadam uzraudzības darba grupas sagatavoto Uzraudzības ziņojumu un aktualizēto Rīcības un Investīciju plānu.

Vērtē pieejamos pakalpojumus

Tā kā komitejas sēde notika Iecavas novada Sociālā dienesta telpās, deputāti izmantoja iespēju apmeklēt sensoro istabu, kas atrodas pašvaldības aģentūras «Iecavas veselības centrs» otrajā stāvā.

Pašlaik, kamēr tiek meklēts ergoterapeits, sensorajā istabā strādā ilggadējā logopēde Vanda Korbe. Viņa deputātiem parādīja, kā darbojas tur esošās iekārtas, un pastāstīja, kādu iespaidu terapija atstāj uz cilvēku. Sensorā terapija dažādos veidos stimulē cilvēka maņas – tausti, ožu, redzi, dzirdi –, palielina funkcionalitāti, uzmanību, uzlabo atmiņu un runas spējas, samazina agresiju un nemieru.

Sensorā istaba ir labs palīgs bērna vispārējai attīstībai - speciālās ierīces ar krāsām, gaismas efektiem un skaņām spēj gan nomierināt, gan uzmundrināt. Tāpat terapija ir piemērota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un ir liels atbalsts rehabilitācijas procesā.

Par pabalstiem

Sociālā dienesta vadītāja Sigma Strautmale atkārtoti aktualizēja jautājumu par kārtību, kādā persona var saņemt sociālo palīdzību.

Pašlaik atbalstu saņemt drīkst trūcīga vai maznodrošināta persona, kuras ienākumi pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz 280 eiro (pēc nodokļu nomaksas). Saistībā ar to, ka 2018. gadā tika pārrēķinātas pensijas, daļai iedzīvotāju ienākumu summa ir nedaudz lielāka par noteiktajiem 280 eiro, tādēļ viņi vairs nav tiesīgi saņemt sociālo palīdzību (pabalstu mājoklim, pārtikas iegādei un medicīnas pakalpojumiem), ko sniedz Iecavas novada pašvaldība.

Tie seniori, kuri vairs nedrīkst saņemt palīdzību, ar radušos situāciju ir neapmierināti, tādēļ S. Strautmale lūdza deputātus meklēt veidus, kā šiem cilvēkiem palīdzēt. Deputāti apņēmās izpētīt, ko varētu darīt, lai situāciju uzlabotu.

Diāna Goldmane
jaunatnes lietu speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    16.04.2019
TWITTER
Iecavas novads
09 jūl
❗️Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs Iecavas novada pašvaldības administrācijas 1. stāvā b… https://t.co/z0d6ntLeGn