Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Latvijas Armijai - 100

04.07.2019 0

Šogad atzīmējam Latvijas Armijas simtgadi. Par godu ievērības cienīgajai gadskārtai tika sveikti Iecavas novada zemessargi.

Latvijas Armijai - 100
FOTO: Monta Zaumane

Iecavas zemessardzes vēsture sākās pirms nepilniem 30 gadiem - 1991. gada rudenī. Tā paša gada decembrī Iecavas rotas zemessargi svinīgi nodeva zvērestu Iecavas kultūras namā. Par pirmo rotas komandieri tika iecelts Jānis Kauķis, pēc tam Gints Orinskis, taču no 1997. gada par komandieri tiek saukts Dainis Kravals, toreizējais ZS leitnants.

2019. gada sākumā Iecavas novada pašvaldība no aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa saņēma apbalvojumu kā aktīvākā Zemessardzes atbalstītāja - pašvaldība. Tas pierāda, ka Zemessardzes darbs ticis atzinīgi novērtēts.

Šonedēļ ar Iecavas novada Goda rakstu tika apbalvoti pieci zemessargi: Juris Kūla, vecākais zemessargs, kurš viens no pirmajiem 1991. gada beigās iestājās Iecavas novada Zemessardzes vienībā, virsleitnants Ģirts Kivilands, vecākie zemessargi Andris Bite un Agnis Stoģis, kuri Iecavas novada zemessardzes vienībā iestājās 1992. gada sākumā, kā arī inženiertehniskās rotas komandieris Dainis Kravals, viens no Iecavas novada pirmajiem zemessargiem, kurš Zemessardzē iestājās drīz pēc tās izveidošanas.

Kapteinis Dainis Kravals Iecavas novadā ir izveidojis labu un kaujas spējīgu Zemessardzes vienību, kas piedalās dažādās mācību programmās, un laika gaitā ir pratis apvienot un motivēt Iecavas novada iedzīvotājus dienestam Zemessardzē. Par teicamu dienestu viņš ir saņēmis vairākus NBS apbalvojumus. 

Visi apbalvotie zemessargi daudzu gadu garumā ir pildījuši zemessardzei uzticētos pienākumus - gan sabiedriskās kārtības nodrošināšanā dažādu pasākumu laikā, gan pazudušu cilvēku meklēšanu operācijās.

Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks 2. jūlijā pie Brīvības pieminekļa Iecavas parkā apsveica zemessargus un pateicās viņiem par nesavtīgu darbu valsts labā. Zemessargiem tika pasniegts Goda raksts un ziedi, apbalvotajiem piešķirta arī 150 eiro naudas balva. Pēc Goda raksta saņemšanas zemessargi ar lepnuma apstiprināja: «Gods kalpot Latvijai!»

Latvijas Armijas simtgade ir svētki visiem Latvijas karavīriem un visiem Latvijas iedzīvotājiem, godinot karavīru un brīvprātīgo iedzīvotāju cīņas sparu un neatlaidību, kas mūsdienās pielīdzināma Nacionālo bruņoto spēku karavīru, zemessargu un ikviena Latvijas iedzīvotāja gatavībai aizsargāt mūsu valsti.

Iedzīvotāji ir aicināti svinēt svētkus kopā ar Latvijas karavīriem un zemessargiem. 6.jūlijā Rīgā, 11.novembra krastmalā, notiks Latvijas armijas simtgades lielkoncerts. Visas dienas garumā varēs vērot paraugdemonstrējumus uz zemes, gaisā un Daugavā, būs iespēja apskatīt militāro tehniku un svētku izskaņā lustēties Zaļumballē.

 

 

Lapas informācija atjaunota:    04.07.2019
TWITTER
Iecavas novads
16 jan
RT @CVK_zinas: ℹ️ Ir sākusies parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturētajiem likumiem. ✍️ Noskaidro…