Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Iedzīvotāji neatbalsta Iecavas novada pievienošanu Bauskas novadam

08.07.2019 0

Šī gada 1. jūlijā noslēdzās publiskā apspriešana jautājumā «Vai Jūs atbalstāt Iecavas novada kā patstāvīgas Latvijas Republikas administratīvās teritorijas saglabāšanu?».

Apspriešanas laikā no 2019. gada 3. jūnija līdz 1. jūlijam saņemtas 1328 atbildes uz aptaujas jautājumu. No visām elektroniski un drukātā veidā iesniegtajām aptaujas lapām 35 ir nederīgas, jo vairākas bija aizpildījušas personas, kas nav deklarētas Iecavas novadā, ir nepilngadīgas vai atbildi bija sniegušas vairākas reizes.

Lai publisko apspriešanu uzskatītu par notikušu, tajā bija jāpiedalās 5% no pilngadību sasniegušo Iecavas novada iedzīvotāju skaita jeb 357.

Iecavas novada kā patstāvīgas Latvijas Republikas administratīvās teritorijas saglabāšanu atbalsta 1260 jeb 97,4% aptaujas dalībnieku, neatbalsta – 27, atbilžu variantu «cits» atzīmēja seši novada iedzīvotāji.

Iemesli, kādēļ iedzīvotāji atbalsta Iecavas novada kā patstāvīgas Latvijas Republikas administratīvās teritorijas saglabāšanu, ir dažādi: «Iecavas novads ir pašpietiekams novads», «ja mūs pievienos Bauskai, dzīvosim sliktāk, kļūsim par nomali», «ja mūs pievienos Bauskas novadam, zaudēsim saikni ar pašvaldību», «mazāku teritoriju ir vieglāk pārvaldīt», «Iecavas novads labi attīstās, pievienošana Bauskai šo procesu aizkavēs», «nesaprotu, kādēļ jāizposta to, kas jau tagad labi strādā», «negribu, lai attālinās pakalpojumi» un vēl citi iemesli.

Tie aptaujas dalībnieki, kas atbalsta Iecavas novada pievienošanu Bauskas novadam, komentārus izteica kūtri: «nejūtu, ka manā labā kaut kas tiek darīts», «pievienošana Bauskas novadam ļautu samazināt administratīvās izmaksas», «mūsu mazajai Latvijai vairāk nekā 100 patstāvīgu novadu ir par daudz», «pašlaik Iecavas novadā nenotiek attīstība, iedzīvotāju skaits samazinās».

Tie daži aptaujas dalībnieki, kas atzīmēja atbildi «cits», savu izvēli pamato ar to, ka atbalsta administratīvi teritoriālās reformas īstenošanu tikai tādā gadījumā, ja Iecavas novadu pievieno Jelgavas vai Ķekavas novadam.

Publiskās apspriešanas ietvaros 2019. gada 13. jūnijā Iecavas kultūras namā notika sanāksme, kuru klātienē apmeklēja aptuveni 40 novada iedzīvotāju (plašāk par sanāksmi lasi ŠEIT). Daudz vairāk interesentu izmantoja mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas un vēroja sanāksmi sociālā medija Facebook tiešsaistē. Video materiāls joprojām ir pieejams ŠEIT.

Diāna Goldmane
jaunatnes lietu speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    08.07.2019
TWITTER
Iecavas novads
21 sep
Palīdzi apkopot ierosinājumus turpmākajai kultūras dzīves organizēšanai – atvēli 5 minūtes sava laika un aizpildi a… https://t.co/E9D01yCjIu