Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Pašvaldība ieguldīs līdzekļus SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» pamatkapitālā

11.07.2019 1

11. jūlijā deputāti strādāja ārkārtas domes sēdē. Attaisnojošu iemeslu dēļ sēdē nepiedalījās deputāti Laine Baha un Viktors Sidorenkovs.

Deputāti lēma atļaut Iecavas novada pašvaldības administrācijas izpilddirektora vietniekam Normundam Vāveram savienot pašvaldības izpilddirektora vietnieka amatu ar SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» (DzKS) valdes locekļa amatu.

Jau vēstīts, ka nesen ieceltais DzKS valdes loceklis Renārs Vabals 2. jūlijā ir atkāpies no šī amata. Pašlaik uz šo vietu ir izsludināta vakance, pieteikties var līdz 19. jūlijam.

Sniegs finansiālu atbalstu

N. Vāvers deputātus informēja, ka pašlaik DzKS nav pietiekams apgrozāmo līdzekļu apjoms. Klientu maksājumu disciplīna pēdējos piecos mēnešos sastāda 82%, minētajā periodā nav saņemti vairāk nekā 97 tūkstoši eiro. Šī iemesla dēļ DzKS trūkst līdzekļu īstermiņa finanšu saistību izpildei un savlaicīgai nodokļu nomaksai.

«Iepriekšējā ilgstošā DzKS valdes locekļa darbības laikā tika pieļautas daudzas kļūdas, kas uzņēmumam būtiski samazināja peļņu. Parādu summa par sniegtajiem pakalpojumiem ir milzīga – tie ir 460 tūkstoši eiro! Tuvākajā laikā tiks uzsāktas tiesvedības pret nemaksātājiem. Protams, ir cilvēki, kuri samaksāt nespēj, taču ir arī tādi, kas vienkārši izvēlas to nedarīt,» informē domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks.

Pašlaik DzKS īsteno projekta «Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Iecavā» 2. kārtu. Tā turpmākai realizācijai nepieciešams apgūt līdzekļus no Valsts kases, tādēļ savlaicīga nodokļu nomaksa ir ļoti būtiska.

Lai nodrošinātu nepārtrauktu komunālo pakalpojumu sniegšanu DzKS apkalpes zonā esošajām fiziskajām un juridiskajām personām, ir nepieciešams pašvaldības finanšu līdzekļu ieguldījums 95 tūkstošu eiro apmērā DzKS pamatkapitālā. Deputāti izprot situācijas nopietnību, tādēļ lēma nepieciešamo naudas summu piešķirt.

Diāna Goldmane
jaunatnes lietu speciāliste

Komentāri - 1

 • 12.07.2019 11:28
  ieva k
  Pietiek muļķot tautu!
  Cilvēki nemaksā tāpēc, ka nesaņem DZKS pakalpojumus, savukārt dzīvokļa īpašnieka pienākums ir maksāt par saņemtiem pakalpojumiem.
  Aicinu kārtīgi izrevidēt DZKS rindas, lai cilvēki sāktu saņemt pakalpojumus, un tos 460 tūkst. piedzeniet no tiem abiem valdes locekļiem feldmaņiem, kas gadiem neko nedarīja, tad iespējams kaut kas sāks mainīties uz labo pusi DZKS.
  Tiesāšanās nav risinājums, tā ir lieka naudas izmešana, kuras nemaz DZKS pēc raksta izrādās nav.
Autorizējies, lai komentētu, izmantojot:
Lapas informācija atjaunota:    11.07.2019
TWITTER
Iecavas novads
23 sep
Hip hip urrā! Šodien PII Dartija trīskārši svētki! 🎉 Šogad bērnudārzs atzīmē 55. pastāvēšanas jubileju. 🎉 Noslēgu… https://t.co/gaSr3dFrc8