Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Paaugstināta NĪN likme Latvijā nav jaunums

05.08.2019 0

Jau informējām, ka Iecavas novada dome ir lēmusi, ka no 2020. gada 1. janvāra Iecavas novadā mājokļiem, kuros dzīvesvieta nav deklarēta nevienai fiziskai personai, tiks piemērota paaugstināta nekustamā īpašumā nodokļa (NĪN) likme.

Īpašumos, kuros dzīvesvieta nav deklarēta nevienai fiziskai personai, NĪN par dzīvojamo māju vai dzīvokli tiks aprēķināts 1,5 % apmērā no ēkas vai dzīvokļa kadastrālās vērtības. Savukārt, ja īpašumā būs deklarēta vismaz viena persona, tie būs 0,2-0,6%. 

Iedzīvotājos domes lēmums ir raisījis sašutumu, taču jāņem vērā, ka šāda sistēma Latvijā nav jaunums. Tā jau labu laiku darbojas arī citos Latvijas novados, piemēram, Ķekavas, Ropažu, Baldones, Ozolnieku, Inčukalna, Līgatnes, Carnikavas, Liepājas, Jelgavas, Saulkrastu novadā un citur.

Ir skaidrs, ka iedzīvotāju skaits Iecavas novadā ir lielāks, nekā to atspoguļo statistika. Statistiski iedzīvotāju skaits katru gadu samazinās, bet ikdiena atspoguļo citu - automašīnu kļūst arvien vairāk, bērnudārzos atkal veidojas rindas, brīvi pieejamu dzīvokli iegādei vai īrei atrast ir gandrīz neiespējami. Svarīgi ir minēt arī to, ka nedeklarētie iedzīvotāji ir slogs tiem, kas ir deklarēti. Pakalpojumus, piemēram, atkritumu apsaimniekošanu, saņem visi, bet maksā par to tikai deklarētie iedzīvotāji.

Iecavas novada dome uzskata, ka paaugstinātā nodokļu likme motivēs iedzīvotājus, kuri ir deklarējuši savu dzīvesvietu citā administratīvajā teritorijā, bet reāli dzīvo Iecavas novadā, deklarēties Iecavā. Tāpat ir cerība, ka mājokļu izīrētāji dos piekrišanu saviem īrniekiem deklarēt dzīvesvietu īrētajos mitekļos. Rezultātā tiks veicināta mājokļu īres tirgus attīstība, palielināsies gan iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi pašvaldības budžetā, gan kopējais deklarēto iedzīvotāju skaits novadā.

Diāna Goldmane
jaunatnes lietu speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    05.08.2019
TWITTER
Iecavas novads
20 jūl
❗️❗️❗️ Laika posmā līdz 31. jūlijam uz vienu diennakti būs slēgta satiksme pār tiltu pie Iecavas spirta rūpnīcas. Š… https://t.co/sKZOD4DKk4