Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Notikusi Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēde

03.09.2019 0

3. septembrī deputāti strādāja Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē. Darba kārtībā bija četri jautājumi, sēdē nepiedalījās deputāts Juris Krievs.

Deputāti iepazinās ar Iecavas kultūras nama direktores Almas Spales sagatavoto informāciju par kultūras namā plānotajiem pasākumiem. Līdz šī gada beigām ir ieplānotas vairākas teātra izrādes bērniem, tradicionālie valsts svētku pasākumi, koncerti un balles.

Tāpat komiteja iepazinās ar pašvaldības budžeta iestāžu vadītāju iesniegtajiem priekšlikumiem par prioritārajiem pasākumiem 2020. gadā, kas iesniegti, lai varētu sastādīt nākamā gada budžetu. Kā prioritāti deputāti izvirzīja šādus plānus:

  • Iecavas vidusskolas ēdināšanas korpusa paplašināšana un aktu zāles jaunbūve;
  • Iecavas pamatskolas sporta zāles izbūve;
  • Pirmsskolas izglītības iestādes «Dartija» teritorijas labiekārtošanas 2. kārta;
  • Sporta skolas «Dartija» ēkas Grāfa laukumā 7, Iecavā, renovācijas projekta izstrāde;
  • Brīvības pieminekļa kāpņu pārbūve;
  • Ēkas iegāde Grāfa laukumā 3, Iecavā, kur nākotnē tiktu ierīkots novadpētniecības muzejs, Tūrisma informācijas centrs un Amatu māja;
  • Aktīvās atpūtas zonas paplašināšana pie Iecavas upes (skeitparka izbūve).

 

Par atbalstu daudzbērnu ģimenēm

Kāda iedzīvotāja vērsās pie deputātiem ar iesniegumu, kurā aicina izvērtēt, kādu un cik lielu atbalstu pašvaldības sniedz Iecavas novada daudzbērnu ģimenēm. Pašvaldības administrācijas Izglītības nodaļas vadītāja Vija Ieleja skaidroja, ka pašlaik daudzbērnu ģimenēm ir pieejamas atlaides mācībām Iecavas Mūzikas un mākslas skolā, bet cita veida atbalsta, kas pienāktos tikai daudzbērnu ģimenēm, nav.

Deputāti uzskata, ka, lai varētu saprast, kādu vēl atbalstu daudzbērnu ģimenēm varētu sniegt, ir jāsaprot, cik šādu ģimeņu novadā vispār ir un cik liels finansējums šim mērķim būtu jāatvēl. Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāti lēma virzīt šo jautājumu turpmākai izskatīšanai Veselības un sociālo jautājumu komitejas sēdē.

Vēl deputāti atgādināja, ka daudzbērnu ģimenēm visā Latvijā ir iespēja saņemt Latvijas Goda ģimenes apliecību «3+ Ģimenes karte». Šīs kartes īpašnieki var saņemt atlaides, izmantojot pakalpojumus, kurus piedāvā valsts un privātie uzņēmumi Latvijā.

Diāna Goldmane
sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    03.09.2019
TWITTER
Iecavas novads
16 jan
RT @CVK_zinas: ℹ️ Ir sākusies parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturētajiem likumiem. ✍️ Noskaidro…