Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Rosmē ikdiena kļuvusi mierīgāka

10.09.2019 0

9. septembrī Rosmes bibliotēkā uz tikšanos ar pašvaldības pārstāvjiem – domes priekšsēdētāju Aivaru Mačeku, izpilddirektoru Mārtiņu Veinbergu un viņa vietnieku Normundu Vāveru –  bija ieradušies 11 Rosmes ciema iedzīvotāji.

Rosmē ikdiena kļuvusi mierīgāka
FOTO: Diāna Goldmane

Vakara sākumā sanākušie izmantoja iespēju paslavēt Rosmes bibliotēkas vadītājas darbu. Tāpat viņi stāstīja, ka brīvajā laikā labprāt darbotos vēl aktīvāk, labiekārtotu savu vidi, rīkotu izklaides un izglītojošus pasākumus, radošos vakarus un mācītos gleznot. Domes priekšsēdētājs A.Mačeks uzteica rosmenieku uzņēmību un atgādināja, ka iedzīvotājiem katru gadu ir iespēja saņemt pašvaldības līdzfinansējumu dažādu projektu īstenošanai, savukārt finansējumu nelielām aktivitātēm bibliotēkas vadītāja var paredzēt ikgadējā iestādes budžetā.  

Klātesošie atzina - kopš novadā ir sākusi strādāt reģionālā pašvaldības policija, ikdiena ciematā ir kļuvusi mierīgāka; policijas darbinieki ir profesionāli, laipni un atsaucīgi. Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas nodaļas darbinieki, kuri arī bija uzaicināti uz tikšanos ar Rosmes iedzīvotājiem, aicināja iedzīvotājus būt atbildīgākiem un nezvanīt anonīmi. Nereti gadās, ka policija saņem izsaukumu, aizbrauc uz notikuma vietu, bet tur nekas neliecina par telefona sarunā minēto problēmu. Tas apgrūtina policijas darbu un traucē ātri reaģēt uz citiem izsaukumiem.

Iedzīvotājus satrauc vairāki ar drošību saistīti jautājumi: apgaismojuma neesamība autobusa pieturā un atļautā braukšanas ātruma pārkāpēji Rosmes ciema teritorijā. A.Mačeks minēja, ka nākamgad Rosmē ir plānots veikt ielu apgaismojuma uzlabošanu (gaismekļu nomaiņu un papildu apgaismojuma stabu uzstādīšanu), savukārt par labāko risinājumu ātruma pārkāpēju ierobežošanai vēl ir jādomā.

Sanāksmes dalībnieki interesējās, kāda ir situācija saistībā ar pilsētas statusa piešķiršanu Iecavas ciemam un administratīvi teritoriālo reformu. Domes priekšsēdētājs informēja, ka pilsētas statuss Iecavai tiks piešķirts, bet vai reforma tiks īstenota, rādīs laiks. Skaidrs ir tas, ka Iecavas novada pašvaldība neatbalsta Iecavas novada pievienošanu Bauskas novadam. Arī Rosmes iedzīvotāji izteicās, ka nevēlas būt daļa no Bauskas novada, jo ir pārliecināti, ka mazo ciematu intereses un vajadzības lielā novadā netiks pārstāvētas.

Nākamā pašvaldības darbinieku tikšanās ar iedzīvotājiem notiks trešdien, 11. septembrī, Audrupos.

Diāna Goldmane
sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    10.09.2019
TWITTER
Iecavas novads
13 dec
Izsole notiks 2020.gada 16.janvārī plkst.10.00 Iecavas novada domes lielajā zālē 5. stāvā. Izsoles sākumcena 17600,… https://t.co/G3ZBSoz14Y