Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Audrupiešiem rūp bērnu drošība

12.09.2019 0

Uz tikšanos ar novada domes priekšsēdētāju Aivaru Mačeku, pašvaldības administrācijas izpilddirektoru Mārtiņu Veinbergu un viņa vietnieku Normundu Vāveru 11. septembrī Audrupos bija ieradušies deviņi vietējie iedzīvotāji.

Audrupiešiem rūp bērnu drošība
FOTO: Diāna Goldmane

Sanāksmē piedalījās arī Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas nodaļas darbinieki, kuriem klātesošie varēja uzdot jautājumus. Tika vaicāts, līdz cikiem bērni drīkst atrasties uz ielas vakara stundās, kādi sodi nepilngadīgām personām tiek piemēroti par smēķēšanu un alkohola lietošanu sabiedriskās vietās un kā varētu risināt problēmu ar atļautā braukšanas ātruma pārkāpējiem ciema teritorijā.

Policija skaidroja, ka ir tiesīga aizturēt 16 gadu vecumu nesasniegušu personu, kura pēc plkst. 23.00 atrodas publiskā vietā bez pilngadīga pavadoņa. Šādā gadījumā vecākiem vai personai, kuras uzraudzībā bērns atrodas, var uzlikt sodu, balstoties uz Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu. Par smēķēšanu vai alkoholisko dzērienu lietošanu vai atrašanos alkoholisko dzērienu ietekmē izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu. Runājot par ātruma pārkāpējiem, pašvaldības policijai ir cieša sadarbība ar Valsts policiju, kurai rakstiski tiek lūgts pievērst uzmanību un patrulēt vietās, kur ātruma pārkāpēji biežāk tiek novēroti.

Iedzīvotāji ir priecīgi, ka Audrupos ir pieejams zvanveida konteiners stikla taras savākšanai, tomēr viņi vēlētos plašākas atkritumu šķirošanas iespējas. Tiesa, ir iedzīvotāji, kuri savus atkritumus izvēlas mest mežā vai svešos konteineros. Domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks piekrīt, ka neatbildīgie iedzīvotāji ir liela problēma, kura būtu jārisina, pašvaldībai sadarbojoties ar policiju. Viņš arī skaidroja, ka cilvēki nenovērtē šķiroto atkritumu konteineru priekšrocības, met tajos sadzīves atkritumus, tādēļ vairākās vietās to skaits ir samazināts.

Vēl tikšanās dalībnieki lūdza pašvaldības vadību izskatīt iespēju izbūvēt apgaismojumu rotaļu laukumā, lai dienas tumšajā laikā bērni ilgāk un drošāk varētu uzturēties ārā. Turpinot par bērnu drošību un brīvā laika pavadīšanas iespējām, sanākušie uzsvēra, ka būtu nepieciešams izlīdzināt jau pieminētā rotaļu laukuma nelīdzeno virsmu.

Tāpat tikšanās laikā tika pārrunātas tuvākās nākotnes ieceres, nākamajam budžeta gadam plānojamie darbi visā novadā, pilsētas statusa piešķiršana Iecavas ciemam un kopējā situācija valstī.  

Nākampirmdien, 16. septembrī, pulksten 18.00 kārtējā tikšanās plānota Zorģu bibliotēkā.

Diāna Goldmane
sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    12.09.2019
TWITTER
Iecavas novads
17 okt