Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Notikusi Veselības un sociālo jautājumu komitejas sēde

18.09.2019 0

17. septembrī deputāti strādāja Veselības un sociālo jautājumu komitejas sēdē.

Iecavas novada Sociālā dienesta vadītāja Sigma Strautmale deputātus informēja par to, ka 2020. gada aprīlī noslēgsies ERAF Interreg Latvijas-Lietuvas programmas projekts «Sociālā partnerība – sociāli neaizsargāto cilvēku integrācija sabiedrības dzīvē» (LLI-344, SocialLife). Tā ietvaros novada iedzīvotājiem ir iespēja bez maksas izmantot fizioterapeita un ergoterapeita pakalpojumus. Ņemot vērā, ka šie pakalpojumi nav lēti, S.Strautmale nav pārliecināta, ka nākamgad iedzīvotāji būs spējīgi paši par tiem maksāt.

Uz sēdi bija uzaicināts arī pašvaldības aģentūras «Iecavas veselības centrs» vadītājs Sandris Kaidaks. Arī viņš uzskata, ka iedzīvotāji nespēs maksāt pilnu cenu par pakalpojumu, tādēļ ierosināja veikt aprēķinus un kopīgi meklēt risinājumu, kas būtu izdevīgs gan pašvaldībai, gan iedzīvotājiem. Skaidrs gan ir tas, ka pakalpojumu dažādība un pieejamība novadā ir jānodrošina un projekta ietvaros ierīkotās telpas nedrīkst atstāt novārtā.  

Par atbalstu daudzbērnu ģimenēm

Kāda iedzīvotāja vērsās pie deputātiem ar iesniegumu, kurā aicina izvērtēt, kādu un cik lielu atbalstu pašvaldības sniedz Iecavas novada daudzbērnu ģimenēm.

Iecavas novadā ir aptuveni 150 daudzbērnu ģimeņu, vidējais bērnu skaits vienā ģimenē - četri. Deputāti uzskata, ka atbalstam ir jābūt ar konkrētu mērķi, citādi tā ir pašvaldības budžeta līdzekļu izšķērdēšana. Protams, varētu apdomāt iespēju reizi gadā uzrīkot kādu izklaides pasākumu tieši daudzbērnu ģimenēm, taču arī tas nav vienkārši, jo bērni ir dažāda vecuma un ar dažādām interesēm. Ja ģimenei ir nepieciešama palīdzība vai atbalsts, ir jāvēršas Iecavas novada Sociālajā dienestā vai pašvaldībā, atgādina komiteja.

Diāna Goldmane
sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    18.09.2019
TWITTER
Iecavas novads
17 okt