Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Pieaug iedzīvotāju aktivitāte

19.09.2019 0

Trešdien, 18. septembrī, Ziemeļu bibliotēkā ar Iecavas novada domes priekšsēdētāju Aivaru Mačeku, pašvaldības administrācijas izpilddirektoru Mārtiņu Veinbergu un Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas nodaļas priekšnieku Gundaru Dzeni tikās vairāk nekā 20 iedzīvotāju.

Pieaug iedzīvotāju aktivitāte
FOTO: Diāna Goldmane

Domes priekšsēdētājs klātesošos informēja par aktuālo pašvaldībā - būvniecības projektiem, ceļu uzturēšanu, tuvākajām nākotnes iecerēm – un administratīvi teritoriālās reformas gaitu. Viņš uzsvēra, ka, ņemot vērā kopējo situāciju valstī, pašlaik ir īstais laiks, lai īstenotu nelielus projektus, piemēram, veiktu apgaismojuma izbūvi un uzlabotu ceļa seguma kvalitāti vairākās novada vietās.

Iedzīvotāji interesējās par iespējām saņemt pašvaldības līdzfinansējumu daudzdzīvokļu mājas jumta un kāpņutelpas remontam, rotaļu laukuma bērniem ierīkošanai un gājēju ceļa seguma maiņai. A. Mačeks atgādināja, ka iedzīvotājiem katru gadu ir iespēja startēt projektu līdzfinansēšanas konkursos un ka viņi visa gada garumā var konsultēties ar pašvaldības administrācijā esošajiem speciālistiem par iespējām īstenot savas ieceres.

Sanākušie izrādīja nožēlu par to, ka uz tikšanos nebija ieradies kāds pārstāvis no SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» (DzKS), jo ciematā aktuāls jautājums ir gan par atkritumu apsaimniekošanu, gan par iespējām pieslēgties centralizētajam kanalizācijas tīklam. Priekšsēdētājs atbildēja, ka DzKS pašlaik tiek risinātas dažādas problēmas, taču iedzīvotāju vajadzības un vēlmes netiks aizmirstas.

Ja iedzīvotāji gaida, ka pāris mēnešu laikā tiks atrisinātas gadiem ieilgušas problēmas, tad strādāt nav viegli, skaidroja pašvaldības policijas pārstāvis. Dažādas problēmas ir sastopamas visā novadā, arī Dimzukalnā.  Piemēram, jauniešiem, kuriem nav autovadītāja apliecības, patīk vizināties apkārt ar automašīnu vai motociklu, pārkāpt atļauto braukšanas ātrumu, pulcēties pie vietējā veikala vai garāžās, lietot alkoholu. G. Dzenis atgādināja, ka zvanīšana policijai un problēmas izklāstīšana nav sūdzēšanās, jo par kārtību un drošību novadā ir jāgādā.

Vēl policijas priekšnieks uzsvēra, ka vecākiem ir vairāk jārūpējas par bērniem – jānodrošina ar atstarojošām vestēm un lukturīšiem, lai gaidīšana autobusa pieturā, pārvietošanās gar šosejas malu vai pa neapgaismotu ceļu dienas tumšajā laikā būtu drošāka.

«Nav jāgaida vesels gads, lai satiktos, aprunātos un meklētu problēmām risinājumu. Jo ātrāk pašvaldībā nonāks informācija, jo ātrāk varēsim palīdzēt,» vakara noslēgumā atgādināja A.Mačeks.

Diāna Goldmane
sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    19.09.2019
TWITTER
Iecavas novads
12 okt
‼️ Nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ, starptautiskās olu dienas pasākums Iecavas estrādē ir atcelts. Apceļošanas akcijas… https://t.co/Dt1TftuRFp