Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Notikusi Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēde

02.10.2019 0

Komitejas deputāti kārtējā sēdē strādāja 1. oktobrī.

Notikusi Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēde
FOTO: Beata Logina

Izskatījuši AS «Balticovo» iesniegumu, deputāti deva atļauju sestdien, 12.oktobrī, rīkot Starptautiskajai olu dienai veltītu pasākumu. Plānots, ka radošas un izklaidējošas aktivitātes sadarbībā ar Iecavas Jauniešu centru tiks organizētas Iecavas parka estrādē no plkst. 11  līdz 16.

Pasaulē olu dienu svin oktobra otrajā piektdienā, un daudzviet tas notiek ar sportisku ievirzi. Iecavā olu dienas svētki pirmo reizi tika rīkoti pagājušajā gadā, kad dažādas aktivitātes norisinājās stadionā. Šogad olu dienas ietvaros notiks arī Lietuvas un Latvijas pierobežas pašvaldību organizētās tūrisma akcijas «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē 2019!» noslēguma pasākums.

Komiteja iepazinās ar saņemtajiem priekšlikumiem par novada pašvaldības apbalvojumu piešķiršanu, izvērtēja iesniegumu atbilstību nolikumam un atbilstošos nolēma virzīt izskatīšanai domes sēdē.

Notika diskusijas par diviem jaunu nolikumu projektiem. Ir plānots nākamajā gadā iedibināt jaundzimušo sveikšanas pasākumu, tāpēc ir jāizstrādā kārtība, kādā tiks organizēta Iecavas novada jaundzimušo sveikšana un jaundzimušo vecākiem (aizbildņiem) tiks piešķirtas īpaši izgatavotas piemiņas veltes. Pasākuma mērķis ir godināt Iecavas novada ģimenes un to jaundzimušos, kā arī veidot piederības sajūtu savam novadam. Jaundzimušo sveikšanu paredzēts organizēt vasarā Ģimenes dienas pasākuma ietvaros.

Deputāti sprieda par to, kādas piemiņas veltes jaundzimušo ģimenēm dāvināt: varbūt zvaniņus, kas tematiski sasaucas ar Iecavas novada ģerboni, varbūt miega spilventiņus ar atbilstošu uzdruku, varbūt piemiņas monētas, karotītes vai ko citu. Komiteja lēma nolikuma projektā veikt precizējumus un papildinājumus, lai pie tā izskatīšanas atgrieztos novembra sēdē. Līdz tam laikam deputāti vēlas noskaidrot arī sabiedrības domas, tādēļ aicinām iecavniekus izteikt viedokli, kādas piemiņas veltes jaundzimušajiem būtu vislabākās. Lūgums ierosinājumus sūtīt e-pastā uz adresi diana.goldmane@iecava.lv.

Līdzīgi kā sporta jomā, arī kultūrā nepieciešams reglamentēt pašvaldības atbalsta nosacījumus, tāpēc ir sagatavots Noteikumu par pašvaldības atbalstu kultūras attīstības veicināšanai Iecavas novadā projekts. Noteikumu mērķis ir nodrošināt pašvaldības apstiprinātajā budžetā paredzēto finanšu līdzekļu racionālu un efektīvu izlietošanu, nodrošinot kvalitatīvas kultūras pieejamību novadā un atbalstot iedzīvotāju iniciatīvas. Ar Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputātu labojumiem noteikumu projekts nodots izskatīšanai Finanšu komitejas sēdē.

Beata Logina
Lapas informācija atjaunota:    02.10.2019
TWITTER
Iecavas novads
16 jan
RT @CVK_zinas: ℹ️ Ir sākusies parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturētajiem likumiem. ✍️ Noskaidro…