Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Apkure darbosies testa režīmā (labots un papildināts)

01.04.2020 0

No  27. marta pašvaldības kapitālsabiedrība «Iecavas siltums» daudzdzīvokļu māju siltummezglos, kur tas tehniski ir iespējams, testa režīmā uzstāda automātisko siltumenerģijas padevi dzīvokļiem. Paredzams, ka siltumenerģijas padeve daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem atslēgsies, kad āra gaisa temperatūra būs virs +12 grādiem, bet atkal ieslēgsies, kad āra gaisa temperatūra noslīdēs zem +9 grādiem.

 

SIA «Iecavas siltums» jurists Andis Kaspars informē, ka siltumenerģijas automātiskās padeves testa režīms no daudzdzīvokļu māju siltummezgliem māju iedzīvotāju dzīvokļiem ir saskaņots ar SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība», un pauž cerību, ka automātiskās sistēmas pārbaude noritēs bez sarežģījumiem. Automātiskais režīms daļēji jau pārbaudīts deviņstāvu mājā Tirgus ielā 3 pagājušajā gadā, un toreizējā pieredze bijusi veiksmīga.

Iestājoties siltākam laikam, testa režīms dod iespēju lieki nekurināt, kad āra gaisa temperatūra ir virs +12 grādiem. Toties vakaros, kad iestājas drēgns un vēss laiks, tas ļauj nodrošināt komforta sajūtu dzīvoklī.

Pēc uzņēmuma pieredzes, iestājoties siltākam laikam, t. i., kad dažas dienas diennakts vidējā temperatūra ir virs +8 grādiem, daudzas daudzdzīvokļu mājas atslēdzas no siltumenerģijas padeves, lai ekonomētu. Tomēr daļa dzīvokļu īpašnieku, no kuriem vairumam dzīvokļi dienas laikā neatrodas saules pusē un pa dienu nepiesilst, vakaros ņem talkā  dažādus apkures materiālus savu dzīvojamo telpu apsildei. 

Pašlaik, kad valstī cīnās ar Covid-19, cilvēku ilgstoša uzturēšanās telpās, ēdienu gatavošana, mazgāšanās un veļas mazgāšana, zema iekštelpu gaisa temperatūra un - it īpaši - nepietiekama telpu ventilācija palielina ūdens tvaika daudzumu iekštelpās. Tādēļ dzīvokļos sāk veidoties mitrums. Mitrums un pelējums ir nozīmīgi riska faktori slimību gadījumos, īpaši - saistībā ar slimībām, kas skar cilvēka elpošanas un imūno sistēmu. Veselības problēmas var rasties cilvēkiem, kuri slimo ar astmu. Jutīgās iedzīvotāju grupas ir zīdaiņi, mazi bērni, veci ļaudis, cilvēki ar ādas slimībām, elpceļu slimībām un imūnās sistēmas traucējumiem. Tāpēc ir jānodrošina pietiekama dzīvokļu apsilde.

Visi iepriekš minētie apstākļi likuši SIA «Iecavas siltums» meklēt veidu, kā nodrošināt iedzīvotājiem siltumenerģijas padevi vēsajā diennakts periodā, bet dienas laikā, kad spīd saule un ir pietiekami silts, siltumenerģijas padevi pārtraukt. Turklāt šāds testa režīms ļaus siltumapgādes uzņēmumam izvērtēt daudzdzīvokļu māju siltummezglu tehnisko stāvokli.

Diemžēl ne visām daudzdzīvokļu mājām ir uzstādīta viena veida automātika, tāpēc šis process tiek īstenots testa režīmā. Jau tagad ir dažas mājas, kur šo temperatūras režīmu nevar nodrošināt.

Testa režīmu šajā pavasarī plānots pielietot līdz brīdim, kamēr katra māja atteiksies no apkures. Ja šis režīms pierādīs sevi efektīvi pavasarī, tad tādu pašu scenāriju varēs izmantot rudens periodā, norāda A. Kaspars.

Beata Logina
Lapas informācija atjaunota:    01.04.2020
TWITTER
Iecavas novads
26 mai
Biļetes var iegādāties Iecavas kultūras nama kasē! https://t.co/NwXmrwCfdT