Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Pārcelti 2020. gada nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņi (papildināts)

01.04.2020 0

31.martā, Iecavas novada dome pieņēma lēmumu, ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, pārcelt 2020. gada nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) 1. un 2. ceturkšņa maksājuma termiņus  - no 31.marta uz 17.augustu un no 15. maija uz 17.augustu.

Pārcelti 2020. gada nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņi (papildināts)

Šo konkrēto termiņu pārcelšana nozīmē, ka nekustamā īpašuma nodokli par 2020. gadu iespējams samaksāt ārpus šiem diviem termiņiem un līdz 17. augustam netiks aprēķināta nokavējuma nauda. Termiņu pārcelšana ir attiecināma uz visiem NĪN maksātājiem – gan fiziskām, gan juridiskām personām.

Likumā „Par nekustamā īpašuma nodokli” noteiktie NĪN samaksas termiņi ir noteikti taksācijas gada 31. marts, 15. maijs, 15. augusts un 15. novembris. Ja taksācijas gadā noteiktais termiņš ir brīvdienā (šogad 15.augusts ir sestdiena), tad par samaksas termiņa datumu nosaka nākamo darba dienu (šogad nākamā darba diena ir pirmdiena, 17. augusts).

Nodokļu maksātājiem jāņem vērā kāds būtisks apstāklis – 2020. gada 17. augusts ir arī 3. ceturkšņa NĪN maksāšanas termiņš, tādējādi, ja laika posmā līdz 17. augustam nebūs veikts neviens no iepriekšējo ceturkšņu maksājumiem, nodoklis būs maksājams ¾ apmērā no visas gadam aprēķinātās summas.

Aicinām iedzīvotājus iespēju robežās nodokļa samaksu veikt savlaicīgi, un negaidīt 17. augustu, tādējādi neuzkrājot sev lielu maksājamās summas slogu. Atgādinām, ka 4. ceturkšņa maksājuma termiņš 2020. gadā ir 16. novembris.

Iecavas novada pašvaldības kase Skolas ielā 4, Iecavā, pašlaik apmeklētājiem ir slēgta un maksājumus nepieņem, taču NĪN var ērti nomaksāt attālināti  - internetbankā vai portālos www.epakalpojumi.lv un www.latvija.lv. Abos portālos pieejami pašvaldības banku konti NĪN samaksai, kā arī nodokļa maksātājam automātiski ir pieejama visa nepieciešamā informācija maksājuma veikšanai.

Portālā www.epakalpojumi.lv iespējams veikt NĪN samaksu arī par citas fiziskas vai juridiskas personas īpašumu, tādēļ aicinām palīdzēt ar nodokļa samaksu saviem tuviniekiem - vecāka gadagājuma cilvēkiem, kā arī tiem, kuriem nav pieeja e-videi.

Papildus vēršam uzmanību, ka nokavējuma nauda nesamaksātajam NĪN par iepriekšējiem gadiem (nodokļu parādiem) tiks rēķināta kā iepriekš un termiņu pārcelšana neaptur tās aprēķināšanu.

Neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar pašvaldības nodokļu inspektori Evitu Heidemani, zvanot pa tālr. 63941973 vai rakstot e-pastā uz adresi evita.heidemane@iecava.lv.

Paldies visiem NĪN maksātājiem, kas jau veikuši maksājumus!

Evita Heidemane
Iecavas novada pašvaldības administrācijas nodokļu inspektore
Lapas informācija atjaunota:    01.04.2020
TWITTER
Iecavas novads
26 mai
Biļetes var iegādāties Iecavas kultūras nama kasē! https://t.co/NwXmrwCfdT