Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: twitter facebook instagram

Dome lemj par pārtikas paku piešķiršanu

07.04.2020 0

Kamēr valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija, Iecavas novada pašvaldība reizi mēnesī nodrošinās pārtikas pakas maznodrošināto, trūcīgo un daudzbērnu ģimeņu bērniem, kuri ir deklarēti Iecavas novadā un mācās kādā no novada pirmsskolas vai vispārējās izglītības iestādēm (no 1. līdz 9.klasei), 7.aprīlī domes ārkārtas sēdē lēma deputāti.

Pārtikas pakas tiks piegādātas izglītojamiem no ģimenēm, kuras Iecavas novada pašvaldības iestāde “Iecavas novada Sociālais dienests” ir atzinusi par trūcīgām vai maznodrošinātām, kā arī novada daudzbērnu ģimenēm. Ja ģimenē ir vairāki izglītojamie, pārtikas paka tiks piešķirta katram bērnam.

Plānots, ka viena pārtikas paka būs 28 eiro vērtībā, un kopējās izmaksas tiks segtas no valsts budžeta dotācijas izglītojamo brīvpusdienām un pašvaldības budžeta.

Novada pirmsskolas un vispārējās izglītības iestādes un Sociālais dienests sazināsies ar novadā esošajām trūcīgajām, maznodrošinātajām un daudzbērnu ģimenēm, lai vienotos par pārtikas paku piegādi. 

31. martā Ministru kabineta sēdē tika nolemts, ka valsts piešķirto mērķdotāciju skolēnu ēdināšanā pašvaldība var izlietot 1., 2., 3. un 4. klašu skolēniem, kas nāk no trūcīgām, maznodrošinātām vai daudzbērnu ģimenēm. Savukārt, ja visi līdzekļi šim mērķim nebūs izlietoti, tos varēs atvēlēt arī 5., 6., 7., 8. un 9. klašu skolēniem, kas nāk no trūcīgām, maznodrošinātām vai daudzbērnu ģimenēm.

Valdība noteica, ka pašvaldība var izvēlēties piemērotāko ēdiena nodrošināšanas veidu – brīvpusdienu piegāde bērniem mājās, pārtikas pakas bērna ģimenei, zupas virtuves pakalpojumi vai cits ēdiena piegādes veida risinājums.

3.aprīlī notika Veselības un sociālo jautājumu komitejas ārkārtas sēde, kurā tika lemts par atbilstošāko veidu, kādā pašvaldība varētu sniegt palīdzību tās administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušo izglītojamo ēdināšanai, kas nāk no trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm.

Apsverot visas pieejamās iespējas un, ņemot vērā ierosinājumus gan no pašvaldības izglītības iestādēm, gan no Sociālā dienesta, Veselības un sociālo jautājumu komiteja domei rosināja, ka vislabākais un atbilstošākais palīdzības veids šī brīža situācijā ir pārtikas paku piegāde bērna ģimenei.

Diāna Goldmane
Lapas informācija atjaunota:    07.04.2020