Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Ielu putēšanu var mazināt ar lēnāku braukšanu

03.06.2020 0

Pēdējo pāris dienu laikā pašvaldība ir saņēmusi vairākas sūdzības no iedzīvotājiem par to, ka sausā laika dēļ notiek pastiprināta grants ceļu putēšana. Tas rada neērtības tiem iedzīvotājiem, kuri dzīvo šādu ceļu un ielu tuvumā.

Putēšanu pastiprina neapzinīgie autovadītāji, kuri pa ielām bez asfalta seguma pārvietojas, nesamazinot braukšanas ātrumu un neievērojot norādes par ātruma ierobežojumiem, aiz sevis atstājot putekļu mākoņus, kas pēc tam nosēžas ielas vai ceļa malā esošo māju pagalmos un dārzos.

Iecavas novada pašvaldība ik gadu veic ielu un ceļu seguma apstrādi ar atputekļošanas materiālu, taču ar to ir par maz, jo iedzīvotāju prasības ik gadu pieaug. Pašvaldība atgādina, ka putēšanu var mazināt ar lēnāku braukšanu, tādēļ aicina autovadītājus būt atbildīgiem, izvēlēties laika apstākļiem un ceļa segumam piemērotu braukšanas ātrumu un cienīt neasfaltēto ielu un ceļu tuvumā dzīvojošos cilvēkus.

Jau vēstīts, ka iedzīvotāji arī paši var parūpēties par pretputekļu apstrādi savos īpašumos, iegādājoties un izkaisot kalcija hlorīdu uz ceļa ar minerālmēslu kliedētāju vai ar rokām. Kalcija hlorīdu var iegādāties saimniecības preču veikalos, un 25 kilogramu maiss maksā mazāk par 20 eiro. Ar šo daudzumu pietiek, lai nokaisītu 100 m2.

Diāna Goldmane
jaunatnes lietu speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    03.06.2020
TWITTER
Iecavas novads
09 jūl
❗️Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs Iecavas novada pašvaldības administrācijas 1. stāvā b… https://t.co/z0d6ntLeGn