Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Notikusi Finanšu komitejas sēde

12.08.2020 0

11. augustā deputāti pilnā sastāvā strādāja kārtējā Finanšu komitejas sēdē.

Plāno slēgt diennakts grupu pirmsskolas izglītības iestādē “Dartija”

No 1. septembra plānots slēgt diennakts grupu pirmsskolas izglītības iestādē “Dartija”, jo pēc tās nav pieprasījuma. Iestādes vadītāja Irīna Freimane deputātiem skaidroja, ka diennakts grupas pakalpojumi nākamajā mācību gadā nepieciešami tikai vienam bērnam. Lai sniegtu atbalstu strādājošiem vecākiem, līdz ar diennakts grupas slēgšanu dežūrgrupas darba laiku iecerēts pagarināt līdz plkst. 20.00.

Komitejas deputāti atbalstīja plānotās izmaiņas. Gala lēmumu par diennakts grupas slēgšanu pieņems domes sēdē. 

Par mācību procesa organizēšanu 2020./2021. mācību gadā

Iecavas novada pašvaldības administrācijas Izglītības nodaļa un novada izglītības iestādes, ņemot vērā Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātos ieteikumus piesardzības pasākumu īstenošanai Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, sākušas plānot mācību procesu. 

Viens no Covid-19 profilaktiskiem slimības atklāšanas līdzekļiem ir ķermeņa temperatūras mērīšana. Vairākas Latvijas skolas jau ir paziņojušas par šādas metodes ieviešanu.  

Komitejas deputāti konceptuāli atbalstīja ķermeņa temperatūras novērošanu novada izglītības iestādēs, lai preventīvi sekotu līdzi skolēnu un personāla veselības stāvoklim, taču atzina, ka sākotnēji nepieciešams izvērtēt dažādas piedāvātās ķermeņa temperatūras mērīšanas iekārtas un izvēlēties novada skolām piemērotāko risinājumu.

Kā ziņots iepriekš, Izglītības un zinātnes ministrija informē, ka līdzīgas epidemioloģiskās situācijas apstākļos izglītības procesu no 1. septembra paredzēts organizēt klātienē, taču iestādēm jānodrošina nepieciešamie drošības pasākumi – jāievēro higiēna, personiskā veselības stāvokļa uzraudzība un distancēšanās. Ministrija neplāno noteikt konkrētu rādītāju, pie kura mācībām no klātienes būtu jāpāriet attālinātā režīmā, šī lēmuma pieņemšana atstāta katras pašvaldības ziņā.

Atjaunos ielas un laukumu segumu

Turpinot pašvaldības ceļu un ielu infrastruktūras sakārtošanu, šoruden vēl plānots veikt Pārupes ielas asfalta seguma atjaunošanu, kā arī asfalta ieklāšanu Dārza ielas 4 un Tirgus ielas 9 pagalmos, šiem darbiem kopā atvēlot 50 901 eiro. Līdzekļi darbu veikšanai bija paredzēti pašvaldības šā gada budžetā.

Lelde Podniece-Jostmane
sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    12.08.2020
TWITTER
Iecavas novads
15 sep
#teirdarbs Iecavas pamatskolā - pavāra vakance. Zini kādu pretendentu? https://t.co/V6YubLu71m