Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Audrupos aizvadīta pirmā tikšanās ar iedzīvotājiem

16.09.2020 0

Pirmdien, 14. septembrī, Iecavas novada pašvaldības administrācijas izpilddirektors Mārtiņš Veinbergs, izpilddirektora vietnieks Normunds Vāvers un Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas novada nodaļas priekšnieks Gundars Dzenis devās uz šī gada pirmo tikšanos ar iedzīvotājiem. Audrupu rotaļu laukumā uz sarunu bija ieradušies 14 iedzīvotāji.

Audrupos aizvadīta pirmā tikšanās ar iedzīvotājiem
FOTO: Anta Kļaveniece

Uzsākot sarunu, policijas priekšniekam nācās atzīt, ka par Audrupiem viņš neko daudz nevarot pateikt, jo uz šejieni izsaukumu bijis ļoti maz - gada laikā tikai ap 15. Taču patruļas ekipāža te iegriežas diezgan regulāri, tāpat kā citās vietās novadā G. Dzenis atgādināja par īpašumu sakopšanu - ir pēdējais laiks nopļaut zāli, lai nākamajā gadā neveidotos kūla un iedzīvotājiem nebūtu jāsaņem sods. Tāpat policijas priekšnieks ieteica aprīkot velosipēdus ar mirgojošiem lukturiem, jo tieši mirgojošas gaismas ir ātrāk pamanāmas un velosipēdists uz ceļa var justies daudz drošāk.

Iedzīvotāji ziņoja, ka beidzamajā laikā Audrupu apkārtnē bieži manīti zemu lidojoši droni. G. Dzenis aicināja iedzīvotājus par šādiem gadījumiem ziņot policijai, jo tādu aprīkojumu izmanto ne tikai mežkopji, mednieki un lauksaimnieki, bet arī zagļi. Viņš aicināja iedzīvotājus ziņot arī par aizdomīgām, agrāk neredzētām automašīnām, piefiksējot to reģistrācijas numurus.    

M. Veinbergs iedzīvotājiem pastāstīja, ka pēc pagājušās ziemas, kad sniega praktiski nebija, ir ietaupīti ceļu uzturēšanai paredzētie līdzekļi, kurus līdz gada beigām plānots izlietot, uzlabojot pašvaldības ceļus. Iedzīvotāji ierosināja Audrupu ceļa līkumotos posmus atbrīvot no apauguma un uzlabot to pārredzamību, izzāģējot krūmus. Iedzīvotāji interesējās arī par projektu Rail Baltica un netālu esošo karjeru «Purmales». Gados vecāka kundze bija neapmierināta par to, ka iedzīvotājiem liegta iespēja līdz Iecavai aizbraukt ar skolēnu autobusu. Amatpersonas atgādināja, ka skolēniem līdzi var braukt tikai izglītības iestādē apstiprinātas pavadošās personas. Ja kundzei ir nepieciešams nokļūt pie ārsta, par transporta iespējām jāsazinās ar Sociālo dienestu.

Ciema iedzīvotāji pozitīvi novērtēja to, ka pērn tikšanās reizē izskanējušie iedzīvotāju ierosinājumi ir ņemti vērā: ir izlīdzināta rotaļu laukuma virsma un ierīkots apgaismojums, lai dienas tumšajā laikā bērni ilgāk un drošāk varētu uzturēties ārā.

Vēl audrupieši interesējās, vai pēc administratīvi teritoriālās reformas skolēniem bez maksas būs tikpat plaši pieejami interešu izglītības pulciņi, vai tiks saglabātas brīvpusdienas. Diemžēl uz šiem jautājumiem pašvaldības pārstāvji nespēja atbildēt, jo par to lems jaunā novada vadība.

Nākamās tikšanās ar iedzīvotājiem:
16. septembrī Rosmes bibliotēkā,
21. septembrī Zorģu bibliotēkā,
23. septembrī Ziemeļu bibliotēkā,
28. septembrī Zālītes bibliotēkā,
30. septembrī Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkā.

Sākums - plkst. 18.00.

Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    16.09.2020
TWITTER
Iecavas novads
23 okt
‼️Apstiprināti jauni DzKS ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi! No 1.decembra ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs… https://t.co/EcxIXWWbWE