Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Pašvaldības pārstāvji tiekas ar iedzīvotājiem Ziemeļu bibliotēkā

24.09.2020 0

23. septembra vakarā ar iedzīvotājiem Ziemeļu bibliotēkā tikās Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks, pašvaldības administrācijas izpilddirektora vietnieks Normunds Vāvers, Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas novada nodaļas priekšnieks Gundars Dzenis un SIA “Dzīvokļu komunālā saimniecība” vadītājs Juris Jundulis. Uz tikšanos ar pašvaldības pārstāvjiem bija ieradušies vien nepilns desmits interesentu, taču saruna ritēja teju divas stundas.

Pašvaldības pārstāvji tiekas ar iedzīvotājiem Ziemeļu bibliotēkā

Domes priekšsēdētājs klātesošos informēja par aktuālo pašvaldības darbā - būvniecības projektiem, nākamā gada prioritātēm, administratīvi teritoriālās reformas gaitu, kur uzsākts darbs pie jaunizveidojamās pašvaldības struktūras izveides, un “Rail Baltica” dzelzceļa līnijas projekta virzību. Kā ziņots iepriekš, projekta ietvaros sākti ģeotehniskās izpētes darbi plānotajā dzelzceļa posmā no Misas līdz Latvijas-Lietuvas valsts robežai, kur ietilps arī Iecavas novads. 

Iedzīvotāji interesējās par pēdējās dienās novērotu militārās tehnikas un militārpersonu intensīvu pārvietošanos. No 21. septembra Pierīgā un Zemgalē, tostarp Iecavas novadā, risinās plašas militārās mācības “Namejs 2020”. A. Mačeks aicināja iedzīvotājus nesatraukties, jo mācību norise ir saskaņot gan ar pašvaldību, gan īpašniekiem, kuru nekustamos īpašumus aktivitātes skar. 

Ziemeļu bibliotēkā sanākušos interesēja pašvaldības plāni saistībā ar ceļu stāvokļa uzlabošanu un ikdienas kopšanu. Priekšsēdētājs skaidroja, ka Iecavas novads ir viens no retajiem, kur pašvaldība autoceļu ikdienas uzturēšanai atvēl tik daudz budžeta līdzekļu. 2020. gadā Iecavas novada pašvaldības ielu un autoceļu uzturēšanai atvēlētie finanšu līdzekļi: valsts autoceļa fonda līdzekļi - 184 778 eiro, pašvaldības līdzekļi – 180 000 eiro. Taču ar šo naudu lielākoties pietiek tikai pamata uzturēšanas darbiem, ne pārbūvei. 

Tāpat iedzīvotājiem jāsaprot, ka ne visi ceļi novada teritorijā ir pašvaldības pārziņā, ir arī valsts autoceļi. Ar novada autoceļu struktūras karti un pašvaldības apsaimniekojamo ielu un ceļu sarakstu iespējams iepazīties mājas lapas www.iecava.lv sadaļā “Uzziņas”.

Klātesošie interesējās arī par šautuves, kas plānota nekustamajos īpašumos “Sildedži” un “Prelūdes” Iecavas novadā, izveidi. Ir noslēgusies publiskā apspriešana, kurā savu viedokli izteikuši 458 respondenti. Absolūtais vairums jeb 353 respondenti ieceri neatbalsta. Pašvaldība ir pieprasījusi un saņēmusi arī kompetento institūciju viedokļus par šautuves izveidi. Par būvniecības ieceri atklātas 3. kategorijas šautuves izveidei dome plāno lemt 29. septembra sēdē.

Sanākušie uzdeva jautājumus par Dzimtmisas muižas, ko pašvaldība gada sākumā pārdeva izsolē, turpmāko likteni, nupat uzsākto kapsētu digitalizācijas projektu, interesējās par tēmām, kas skar privātīpašumu apsaimniekošanu, proti, jumta nomaiņu, nosaukuma zīmju un pastkastīšu ierīkošanu, kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu.

Iedzīvotāji interesējās par iespējām līdztekus koši zaļajiem zvanveida konteineriem stikla taras savākšanai, ko novada teritorijā izvietojis uzņēmums "Eco Baltia vide", novietot konteinerus arī citiem šķiroto atkritumu veidiem, piemēram, plastmasai, papīram un metālam. SIA "Dzīvokļu komunālā saimniecība" valdes loceklis Juris Jundulis skaidroja, ka Iecavas novadā ar atkritumu šķirošanu pagaidām nevedas pārāk labi. Iedzīvotāji bieži ir negodprātīgi un šķiroto atkritumu konteineros met sadzīves atkritumus. Šādā gadījumā konteinera saturs nav derīgs pārstrādei un uzskatāms par sadzīves atkritumiem, kas tiek izvesti, piemērojot sadzīves atkritumu izvešanas tarifu. Viens no risinājumiem, kā cilvēkus disciplinēt, būtu novērošanas kameru izvietošana pie atkritumu konteineriem. J. Jundulis atgādināja, ka Iecavā laukums ar šķiroto atkritumu konteineriem atrodas Edvarta Virzas ielā 46 pie SIA "Dzīvokļu komunālā saimniecība" angāra. Šajos konteineros visi Iecavas novada iedzīvotāji šķirotos atkritumus var novietot bez maksas. 

Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas novada nodaļas priekšnieks Gundars Dzenis sanākušos aicināja savus īpašumus sakopt pirms ziemas - nopļaut zāli, lai pavasarī nededzinātu kūlu, par ko pienākas bargi sodi. Tāpat atgādināja par pašvaldības noteikumiem atbilstošu nekustamo īpašumu nosaukumu plākšņu izvietošanu. Gada tumšajā laikā gājējiem un velobraucējiem īpaši jārūpējas par savu redzamību uz ceļa, tādēļ G. Dzenis ieteica lietot apģērbu ar atstarojošiem elementiem, aprīkot velosipēdus ar mirgojošiem lukturiem.

Iedzīvotāji uzslavēja pašvaldības policijas līdzšinējo darbību Iecavas novadā un pauda cerību, ka arī pēc administratīvi teritoriālās reformas īstenošanas novadā būs policija, kas par sabiedrisko kārtību gādās diennakts režīmā. 

Sarunas noslēgumā priekšsēdētājs iedzīvotājus aicināja par savām vēlmēm, vajadzībām, problēmām laikus ziņot pašvaldībai, un tiks meklēts risinājums.

Nākamā tikšanās 28. septembrī plkst. 18.00 plānota Zālītes bibliotēkā.

 

Lelde Podniece-Jostmane
sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    24.09.2020
TWITTER
Iecavas novads
28 okt
⭐️Lai iemirdzas jaunas zvaigznes! Konkurss jauniešiem «Iecavas novada Gada jaunietis» atgriežas. ⭐️Vairāk lasi… https://t.co/Hy2ykAKWOm