Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Zālītes iedzīvotājus satrauc ūdens kvalitāte un apkārtējās vides piedrazošana

30.09.2020 0

28. septembra vakarā uz tikšanos ar Iecavas novada domes priekšsēdētāju Aivaru Mačeku, pašvaldības administrācijas izpilddirektoru Mārtiņu Veinbergu, vietnieku Normundu Vāveru, Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas novada nodaļas priekšnieku Gundaru Dzeni un SIA “Dzīvokļu komunālā saimniecība” vadītāju Juri Junduli bija ieradušies vairāk nekā 10 Zālītes ciema iedzīvotāji. 

Zālītes iedzīvotājus satrauc ūdens kvalitāte un apkārtējās vides piedrazošana
FOTO: Lelde Podniece-Jostmane

Izpilddirektors M. Veinbergs sanākušos informēja par aktuālo pašvaldības darbā un atbildēja, kā veicies ar pagājušajā gadā izteikto lūgumu realizēšanu. Bērnu aktivitātēm šogad uzstādīts jauns rotaļu komplekss. Vēl joprojām aktuāla ir problēma ar ūdens lāmas veidošanos pie autobusu pieturvietas. Ir izmēģināti dažādi risinājumi, piemēram, bedres piebēršana ar šķembām, bet tas nelīdz. Problēmu cer atrisināt nākamajā gadā, atjaunojot asfalta segumu.

Pašvaldības policijas Iecavas novada nodaļas priekšnieka Gundars Dzenis atklāja, ka kopš pērnā gada 1. jūlija, kad pašvaldības policija uzsāka darbu Iecavas novadā, ar Zālīti saistīti aptuveni 150 izsaukumi, kas nav maz! Sākumā iedzīvotāji pēc palīdzības pie policijas vērsušies biežāk, bet nu izsaukumi tiek saņemti retāk. Vairums izsaukumu (apmēram 80 procenti) saistīti ar ģimenes konfliktiem. Vēl dominē kūlas dedzināšana, braukšana dzērumā. G. Dzenis aicināja par pārkāpumiem un problēmām ziņot policijai. Visi zvani, kas saņemti uz diennakts tālruni 67937102, tiek ierakstīti, un uz katru izsaukumu policija reaģē.

Kaut arī situācija ar atkritumu savākšanu Zālītē ir uzlabojusies, proti, gandrīz visi ciemā dzīvojošie ir noslēguši līgumus par atkritumu izvešanu, iedzīvotāji norāda, ka problēma ar apkārtējās vides piedrazošanu saglabājas. Sadzīves atkritumi tiek mesti konteinerā, kas paredzēts stikla taras savākšanai, atkritumi piepilda neapsaimniekotās kūtiņas, grāvmalas, mežus.

A. Mačeks skaidroja, ka šo problēmu varētu risināt, mainot atkritumu izvešanas kārtību, piemēram, nosakot obligātu atkritumu izvešanu vismaz reizi mēnesī. Ja iedzīvotājs par to jau būs samaksājis, iespējams, zudīs vēlme meklēt citus veidus, kā no atkritumiem atbrīvoties.

Iedzīvotāji interesējās, kā rīkoties, ja konstatē mežā izmestus atkritumus. G. Dzenis skaidroja: ja piemēslots valsts mežs, pašvaldības policija sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži” mēģina identificēt vainīgo. Ja tas izdodas - sodi ir bargi! Tāpat vainīgajam jāatlīdzina zaudējumi, kas radušies, piedrazoto vietu satīrot. Ja atkritumi konstatēti privātā mežā un vainīgo atrast nav iespējams, piesārņojums diemžēl jālikvidē meža īpašniekam.

Sanāksmes dalībnieki atkārtoti norādīja uz slikto ūdens kvalitāti ciemā. Par spīti tam, ka daudzi ir ieguldījuši līdzekļus, lai nomainītu caurules un uzstādītu filtrus savos mājokļos, ūdens joprojām ir smakojošs, nostāvoties kļūst brūngans. Pašvaldības pārstāvji atzina, ka cēlonis nav zināms. Ūdens analīzes atbilst normai. Problēmas risināšanā iesaistīsies SIA “Dzīvokļu komunālā saimniecība”, kas solīja veikt sīkāku situācijas izpēti.

Līdzīgi kā citos ciemos iedzīvotāji interesējās par ceļu stāvokli, iespējām veikt atputekļošanu, kā arī sūdzējās par ātri braucošiem auto, kas apdraud gājēju drošību.

Pēdējā pašvaldības pārstāvju un iedzīvotāju tikšanās šogad notiks 30. septembrī plkst. 18.00 Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkā.

Lelde Podniece-Jostmane
Lapas informācija atjaunota:    30.09.2020
TWITTER
Iecavas novads
23 okt
‼️Apstiprināti jauni DzKS ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi! No 1.decembra ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs… https://t.co/EcxIXWWbWE