Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Attālināti notikušas pirmās divas komiteju marta sēdes

04.03.2021 0

Izglītības, kultūras un sporta komiteja kārtējā sēdē strādāja 2. martā, bet Attīstības komiteja – 3. martā.

Par skulptūras «Piemineklis skolotājam» atrašanās vietu

Abu komiteju deputāti atkārtoti sprieda par Iecavas Tradicionālās kultūras biedrības pārstāvja Kaspara Beitiņa virzīto ieceri ar sabiedrības atbalstu izveidot skulptūru «Piemineklis skolotājam». To plānots veidot no bronzas, cilvēka augumā bez pjedestāla, kas iekļautos pilsētas vidē. Projekta realizācija uzticēta māksliniekam Valtim Barkānam.

Skulptūras «Piemineklis skolotājam» izvēle pamatota ar izsenu Iecavas vēsturi. Jau 1868. gadā pie Iecavas tika nodibināts zēnu skolas nams «Vecskola», kas nodega. Uzreiz pēc nodegšanas grāfs Pālens lika celt jaunu skolu (Iecavas draudzes skolu, šobrīd tiek saukta par «Sarkano skolu»), to uzcēla 1876. gadā. Iecavas pilsēta vairākās paaudzēs (no 1995. gada) var lepoties ar skolotājiem, kuri nominēti par Iecavas Gada cilvēkiem.

Abas komitejas vērtēja astoņus iespējamos skulptūras «Piemineklis skolotājam» atrašanās vietas variantus. Pēc ilgām diskusijām par to, kura vieta būtu vispiemērotākā šādam vides objektam, uz domes sēdi tiks virzīts piedāvājums skulptūru uzstādīt Raiņa ielas un Skolas ielas krustojumā.

Par saistošo noteikumu «Par sociālajiem pabalstiem» projektu

Sociālā dienesta vadītāja Sigma Strautmale informēja deputātus par to, ka no šī gada 1. janvāra ir veikti grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, kā arī daži Ministru kabineta noteikumi zaudējuši spēku un stājušies spēkā jauni. Saistībā ar šīm izmaiņām nepieciešams pārstrādāt esošos saistošos noteikumus.

Izmaiņu ir salīdzinoši daudz, un tās tika vērtētas abu komiteju sēdēs. Pirms virzīt uz apstiprināšanu domes sēdē, šo saistošo noteikumu projektu deputāti atkārtoti izskatīs 16. marta Veselības un sociālo jautājumu komitejas sēdē.

Līga Egle
sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    04.03.2021