Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Ar ERAF projekta finansējumu būtiski paplašināta Iecavas videonovērošanas sistēma

11.06.2021 0

Aprīļa beigās lietošanā nodota videonovērošanas sistēma - 32 jaunas videonovērošanas kameras un monitoringa centrs ar specializētu analītikas programmatūru.

Ar ERAF projekta finansējumu būtiski paplašināta Iecavas videonovērošanas sistēma
FOTO: projekta publicitāte

21 kamera ierīkota pašvaldības izglītības iestādēs gan ārpusē, gan iekštelpās, lai nodrošinātu  uzraudzību un kārtību, kā arī 11 kameras ierīkotas uz galvenajiem skolēnu pārvietošanās maršrutiem pa Iecavas ielām.

Uzstādīti dažādi kameru veidi. Virziena kameras uzstādītas vietās, kur nepieciešama pastāvīga novērošana konkrētos punktos (skolu apkārtne, gājēju pārejas, gājēju ceļi). Stratēģiski svarīgās vietās ar intensīvu kustību (Edvarta Virzas ielas krustojumā ar Rīgas ielu un  Baldones ielu) ierīkotas divas grozāmās kameras, kas spēj nodrošināt 360 grādu kustību un jaudīgu optisko palielinājumu ar attālinātu vadību no monitoringa centra.

Kameras ir profesionālas, ar augstu izšķirtspēju, krāsainu attēlu un labu redzamību tumsā. Visi kameru ieraksti tiek uzkrāti un glabāti monitoringa centrā vienu mēnesi. Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas nodaļas telpās ir ierīkots mūsdienīgs monitoringa centrs, kur tiešsaistē var redzēt kamerās atspoguļoto, tāpat arī autorizētas personas var operatīvi piekļūt ierakstiem.

«Iegādātās kameras ir ar paaugstinātu izšķirtspēju un arī grozāmas. Izmantojot videonovērošanu, ir jau atklāti vairāki sabiedriskās kārtības noteikumu pārkāpumi, tostarp alkohola lietošana neatļautās vietās, infrastruktūrās bojāšana un huligānisms» vērtē Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas nodaļas priekšnieks Gundars Dzenis. «Videonovērošanas sistēmai pievienotās kameras ļauj uzlabot mūsu darbu, jo vienlaikus varam attālināti novērot kārtību tirgū, autoostā, uz gājēju pārejām un citās sabiedriskās vietās.»

Videonovērošanas kameras ierīkotas Interreg Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta «Droša vide skolēniem un skolotājiem – kvalitatīvas izglītības pamats» (LLI-506; SAFE SCHOOL) ietvaros. Līguma izpildes tiesības atklāta iepirkuma konkursa rezultātā ieguva SIA «Videoprojekts Baltija» par summu 47 000,01 eiro.

Projekta finansējums Iecavas pašvaldībai ir 94 814,79 eiro, tajā skaitā ERAF finansējums - 80 592,57 eiro. Projekta kopējais finansējums ir 452 585,75 eiro, tajā skaitā ERAF finansējums - 384 697,86 eiro.

Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Iecavas novada pašvaldības administrācija, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Ineta Bramane, Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    11.06.2021