Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: twitter facebook instagram

Lai ripo bez raizēm!

09.07.2021 0

Šonedēļ automašīnu stāvlaukumā pie Rīgas un Skolas ielas krustojuma uzstādīta pašapkalpošanās velosipēdu remonta stacija. Tā ir brīvi pieejama ikvienam velosipēdistam un noderēs, ja braucamrīkam gadījusies kāda ķibele.

Lai ripo bez raizēm!
FOTO: Anta Kļaveniece

Remonta stacijā velosipēdu var ērti novietot uz statīva un izmantot kādu no komplektā esošajiem rīkiem: vairāku veidu skrūvgriežus, uzgriežņu atslēgas, riepu montāžas sviras un rokas pumpi ar adapteru visiem vārstu tipiem. Te iespējams piepumpēt riepas arī bērnu un invalīdu ratiņiem.

Pēc tirgus izpētes pašvaldība velosipēdu remonta stacijas piegādi un uzstādīšanu uzticēja SIA «GoPlay»; visas izmaksas 1419,33 eiro apmērā segtas no Iecavas novada pašvaldības budžeta līdzekļiem. 

 

Pozitīvi jauno remonta staciju vērtē biedrības «Velo Iecava» pārstāvis Reinis Lapiņš: «Ļoti noderīga lieta, jo tajā ir visi nepieciešamie rīki, lai pieregulētu ātruma pārslēdzējus vai ķēdi, piepumpētu riepas. Turklāt ļoti labi, ka stacija ir novietota Iecavas centrā un ikvienam pilsētas velobraucējam ērti sasniedzama. Citādi, ja velosipēdam kaut kas notiek, nākas mērot ceļu uz kādu no benzīntankiem, kas atrodas nomalē. Vēl būtu labi, ja kāda atbildīgā persona regulāri sekotu līdzi velosipēdu remonta stacijā pieejamo rīku tehniskajam stāvoklim, jo, nevērīgi lietojot, apraut seškantu atslēgu vai kādu skrūvgriezi var diezgan ātri. Garām ejot, redzēju, ka cilvēki remonta staciju jau pielieto, un tas apliecina, ka šī iespēja nav ieviesta tikai ķeksīša dēļ. Patīkami, ka ierīce ir novērošanas kameru redzeslokā, tādējādi ir lielāka iespēja to pasargāt no vandaļiem vai zagļiem.»

 

Ar velosipēdu ikdienā pārvietojas arvien vairāk cilvēku, tāpēc arī šādu remonta staciju izveide kļūst populārāka. Jaunajā Bauskas novadā Iecava kļuvusi par pirmo punktu, kur šāda stacija izvietota, zināja pastāstīt uzņēmuma pārstāvji.

 

Viens no Iecavas novada Veselības veicināšanas stratēģijas 2019-2024 rīcības virzieniem ir nodrošināt pieejamu veselības veicināšanas infrastruktūru visiem novada iedzīvotājiem. Labiekārtotas un no jauna izveidotas aktivitāšu zonas, jauni rotaļu laukumi, velomaršrutu marķēšana un infrastruktūras izveide velomaršrutos - tie ir veidi, kā šo mērķi ir iespējams sasniegt.

 

Jau iepriekš pašvaldība īstenojusi vairāku rotaļu laukumu un aktivitāšu zonu izveidi Iecavā un novada ciemos, realizējusi daudzfunkcionālā sporta laukuma izveides projektu. Tagad ierīkota velosipēdu remonta stacija, un līdz augusta beigām pie vairākiem pašvaldības publiskajiem objektiem vēl plānots ierīkot deviņas sešvietīgas velosipēdu novietnes. Līgums par to piegādi un uzstādīšanu noslēgts ar SIA «3D Steel Style» par kopējo summu 3593,70 eiro.   

Anta Kļaveniece
pašvaldības administrācijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    09.07.2021