Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Dūmu detektors varēja glābt dzīvību

22.03.2019 0

21. martā plkst. 15.03 Bauskas un Iecavas ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Bauskas novadu, kur trīsstāvu daudzdzīvokļu mājā bija izcēlies ugunsgrēks.

Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji nekavējoties iekļuva otrā stāva dzīvoklī, no kura nāca dūmi. Tajā tika atrasts cilvēks, kuram Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi konstatēja nāvi. Dzīvoklī dega sadzīves mantas, ledusskapis un zem tā esošā grīda 2m2 platībā. Pārmeklējot dzīvokli, ugunsdzēsēji glābēji zem gultas atrada suni, kuru nodeva kaimiņiem. Ugunsdzēsēji glābēji nodzēsa nelielo ugunsgrēku, izvēdināja telpas un pārbaudīja arī pārējos dzīvokļus, lai pārliecinātos, ka tajos esošie cilvēki nav apdraudēti. Darbi noslēdzās plkst. 16:35. Tajos bija iesaistīti astoņi ugunsdzēsēji glābēji, divas autocisternas un autokāpnes.

Šī ugunsgrēka sekas varēja nebūt traģiskas, ja dzīvoklī būtu uzstādīts dūmu detektors. Tā ir neliela ierīce, kas ar spalga skaņas signāla palīdzību brīdina par telpā izveidojušos sadūmojumu. Visbiežāk cilvēki ugunsgrēkos iet bojā nevis no apdegumiem, bet saelpojas dūmus. Nereti pietiek pavisam neilgu laiku ieelpot dūmus, lai cilvēks aizietu bojā. Tāpēc svarīgi ir pēc iespējas ātrāk pamanīt ugunsgrēka izcelšanos, lai paspētu izglābties, ko nodrošina dūmu detektors.

Dūmu detektoru var iegādāties saimniecības preču, būvniecības un arī lielā daļā pārtikas preču veikalu. Tie maksā līdz 10 eiro. Dūmu detektors ir jāuzstāda telpas griestos ar skrūvju vai abpusējas līmlentes palīdzību. Mājoklī vēlams uzstādīt dūmu detektoru katrā telpā, kurā nakšņo vai ikdienā uzturas cilvēki. Minimālā prasība ir viens dūmu detektors katrā mājokļa stāvā.

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 21.marta plkst. 6.30 līdz 22.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma trīs izsaukumus, divus uz ugunsgrēku dzēšanu un vienu uz glābšanas darbiem.

Viktorija Gribuste
VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore
Lapas informācija atjaunota:    22.03.2019
TWITTER
Iecavas novads
19 okt
Darbs pie Brīvības pieminekļa teritorijas labiekārtošanas gandrīz noslēdzies. Diemžēl paveiktais jau cietis no nevē… https://t.co/pFDPrYZqsl