Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Iecavas novadā par vienu Latvijas pilsoni vairāk

16.07.2019 0

Svinīgā solījuma par uzticību Latvijas Republikai ceremonija Bauskas novada pašvaldībā notika 15. jūlijā. Svinīgo solījumu deva divas Latvijas jaunās pilsones: Diāna Kosija no Iecavas novada un Natālija Spale no Bauskas novada.

Iecavas novadā par vienu Latvijas pilsoni vairāk
FOTO: Diāna Goldmane

Iecavnieci Diānu Kosiju sveica Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Bauskas nodaļas vadītāja Ilona Ķepale un Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks, piebilstot – ir prieks, ka Iecavas novadā tagad ir par vienu Latvijas pilsoni vairāk. Par muzikālu priekšnesumu parūpējās Bauskas Kultūras centra folkloras kopa «Trejupe».

«Par to, kādēļ man, cilvēkam, kas ir dzimis, audzis un izglītojies Latvijā, nav šīs valsts pilsonības, esmu domājusi jau agrāk. Nesen šo nozīmīgo soli spert pamudināja situācija, kad gribēju doties uz ārzemēm un uzzināju, ka man jāgaida ilgs laiks, lai saņemtu vīzu. Tagad šādu problēmu vairs nebūs,» savu lēmumu par pilsonības iegūšanu skaidro iecavniece.

Svinīgā solījuma došana ir tikai pirmais solis ceļā uz pilsoņa statusu. Pretendentiem vēl jāgaida Ministru kabineta rīkojums par uzņemšanu Latvijas pilsonībā un tad jānoformē Latvijas pilsoņa pase.

No 2013. gada oktobra spēkā ir jauna kārtība, kas nosaka, ka iedzīvotāju uzņemšanai pilsonībā tiek organizēta svinīga ceremonija.

Diāna Goldmane
sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    16.07.2019
TWITTER
Iecavas novads
16 jan
RT @CVK_zinas: ℹ️ Ir sākusies parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturētajiem likumiem. ✍️ Noskaidro…