Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Diasporas bērni iepazīst Iecavu un Latviju

02.08.2019 0

Lai saglabātu diasporas saikni ar Latviju un stiprinātu bērnu nacionālo identitāti, Iecavā no 22. līdz 26. jūlijam jau otro gadu notika bezmaksas nometne «Latvijas elpa Iecavā». Tajā bija aicināti piedalīties 25 diasporas bērni un 20 viņu vienaudži no Latvijas vecumā no 7 līdz 14 gadiem.

Diasporas bērni iepazīst Iecavu un Latviju
FOTO: M. Zaumane

Nometnes programmā bērni viesojās Brīvības pieminekļa «Goda istabā», devās braucienā uz Tērveti un staigāja pa Ķemeru takām, apskatīja Džūkstes pasaku muzeju, klausījās Ilgas Reiznieces stāstā par latviešu folkloru un tās vērtībām, kā arī mācījās latviešu valodu, piedalījās radošās darbnīcās un baudīja filmu vakarus. Galvenais nometnes uzdevums bija radīt un uzturēt piederības sajūtu Latvijai, braucot ekskursijās, izzināt Latviju. Lai vieglāk un dabiskāk tas notiktu, nometnei tika piesaistīti arī Latvijā dzīvojoši bērni, tostarp arī iecavnieki. Pasākumu finansiāli atbalstīja Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, bet projekta īstenotājs bija biedrība «Labdarības projektu atbalsta centrs», kas nometnes aktivitāšu organizēšanā iesaistīja arī sadarbības partneri – Iecavas sieviešu klubu «Liepas».

Nometnes rīkotāja Kadrija Beirote stāsta: «Bērni nešķiro vietas, no kurienes katrs nāk. Tas vairāk raksturīgs pieaugušajiem. Šeit katrs atrada sev draugus, kā arī iztika bez lieliem strīdiem. Nometnes beigās jautājām bērniem, ko viņi ieguva no nometnes, un daudzi atbildēja - «Jaunus draugus!», bet vārdus īsti visiem nosaukt nevarēja. Tas vien parāda, ka bērniem statuss, tautība vai valodas robeža nav šķērslis.» Nometnē piedalījās latviešu bērni no Krievijas, Lietuvas, Polijas, Beļģijas, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Norvēģijas, Īrijas, Francijas un citām valstīm.

Otrajā nometnes dienā sieviešu klubs «Liepas» organizēja radošās darbnīcas un orientēšanās spēli, lai bērni iepazītu Iecavu. Nometnes dalībnieki, apskatot Brīvības pieminekli, parka tiltiņu, Dievdārziņu, stendu Ozola acīm Edvarta Virzas ielā un strūklaku Iecavas novada pašvaldības pagalmā, krāja labības pušķīšus, un centās uzminēt, kur katru izmanto; drosmīgākie pat labību pagaršoja. Tajā pašā dienā bērniem tika dots uzdevums uzzīmēt Latviju, iekļaujot lietas, kuras viņiem ar to saistās. Vēlāk, kopīgā balsojumā, tika atlasīti trīs vislabākie zīmējumi, kas piektdienas noslēguma pasākumā tika dāvināti Iecavas novada pašvaldībai.

Pacilātā garastāvoklī piektdien, klātesot visiem nometņu dalībniekiem un viņu vecākiem, kā arī nometnes rīkotājiem un «Liepu» pārstāvēm, Iecavas parkā tika iestādīts ozols atmiņai un apziņai par piederību Latvijai, kura stādīšanā piedalījās arī domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks. Uzreiz pēc tam Iecavas pamatskolas lielajā zālē draudzīgā gaisotnē bērni ar vecākiem klausījās Ilgas Reiznieces stāstā par latviešu folkloru, tostarp izmēģināja dažnedažādus instrumentus, dziedāja dziesmas un minēja mīklas. Par muzikālo gaisotni parūpējās arī viens no nometnes dalībniekiem - Arsēnijs no Pleskavas, kurš demonstrēja lielisku klarnetes spēli.

Trīs bērnu mamma Ilze Pawlina, kura ar ģimeni mitinās Polijā, pastāstīja: «Abus lielākos bērnus atstājām nometnē, kamēr ar trešo - vismazāko - braucām ciemoties pie radiem. Sajūta pašiem bija kā atvaļinājumā, bet paši bērni - priecīgi par pieredzēto. Diemžēl, mani bērni latviešu valodu tik labi, cik mani gribētos, nezina. Tāpēc, ja būs iespēja, viņi noteikti brauks uz nometni arī nākamajā gadā. Liels paldies nometnes rīkotājiem par uzņēmību, bērni ir priecīgi atpūtušies!»

Iecavas sieviešu kluba «Liepas» vadītāja Agita Hauka saka lielu paldies Inai Magonei, Vinetai Lambertei par dāvaniņu sarūpēšanu, kā arī nometnes brīvprātīgajiem palīgiem - Laurai Dombrovskai, Irmai Bosko, Ditai un Janai Dombrovskām.

Fotogalerija:
Monta Zaumane
Lapas informācija atjaunota:    02.08.2019
TWITTER
Iecavas novads
15 sep
#teirdarbs Iecavas pamatskolā - pavāra vakance. Zini kādu pretendentu? https://t.co/V6YubLu71m