Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Pasākums bērniem – radošo darbu nedēļa „Pieci elementi”

19.08.2019 0

Jau piekto gadu norisinājās pasākums Iecavas novada bērniem lauku mājās „Līčupes”, kuru šogad organizēja biedrība Aktīvistu klubs „Vardes”, pateicoties Iecavas novada domes atbalstam.

Pasākums bērniem – radošo darbu nedēļa „Pieci elementi”
FOTO: S.Potaša

Šī gada pasākuma nosaukums bija „PIECI ELEMENTI”. Katru dienu tika izvēlēts viens no pasaules struktūras pieciem elementiem: gaiss, ūdens, zeme, uguns, koks. Šos elementus bērni iepazina radošās, informatīvās un fiziskās nodarbībās. Piecas dienas no 5. līdz 9. augustam pagāja jautrā un draudzīgā gaisotnē, mobilajiem telefoniem netraucējot.

16 bērni pavadīja lieliskas dienas, gan iemācoties radīt mākslas darbiņus un izmēģinot jaunas tehnikas, gan piešķirot senām lietām otro elpu. Katra diena sākās ar rīta apli un bērnu jogu ar meditāciju, to vadīja māksliniece un jogas pasniedzēja Laura Potaša-Strode. Uz sagatavotiem koka dēlīšiem bērni šogad attēloja dažādus kukaiņus. Zīmējuma iededzināšanas tehniku kokā uzraudzīja pedagogs Mārcis Strods.

Gaisa dienā, veidojot grupas lielo objektu „Vēja zvani”, arī meitenes izmēģināja zāģēšanas un urbšanas darbus. Katrs bērns izgatavoja arī savu sapņu ķērāju.

Zemes dienā zinātņu doktora-entomologa Voldemāra Spuņģa vadībā visi gatavojām kukaiņu māju un uzzinājām gan par entomologa profesiju, gan par kukaiņu lielo nozīmi ekosistēmas saglabāšanā.

Bērniem ļoti interesanta bija seno rotu gatavošanas nodarbība, kurā rotkales Gunas Jakubovskas vadībā katrs izgatavoja sev aproci ar latvju zīmēm. Arī vairāki vecāki piedalījās rotu darbnīcā un izgatavoja sev sudraba gredzenus.

Jautrīte Bērente, mācot seno māla trauku gatavošanas specifiku, palīdzēja katram izveidot vairākas māla bļodiņas. Šāda trauku gatavošanas tehnika prasa arī pacietību pulēšanas darbos. Izgatavotie trauki ceļos uz Rundāles „Baltās mājas” melno cepli, lai pēc apdedzināšanas jau septembra beigās bērni varētu atrast tiem noderīgu pielietojumu.

Ūdens dienā notika ūdens kaujas, stafete un peldēšanās ar visām drēbēm, kas bija viena no aizraujošākajām pasākuma dienām. Tas bija lielisks komandu darbs, kas bērniem mācīja gan komunikāciju, gan paļaušanos uz komandas biedriem.

Arī lietainais laiks tika izmantots, spēlējot jaunas un sen aizmirstas galda spēles, tā asinot prātu un atjautību.

Par garšīgajām pusdienām sakām lielu paldies kafejnīcai „Viestarti”.

Kopīga picu cepšana, aizraujošas rotaļas un, pats galvenais, peldēšanās vairākas reizes dienā bija lielisks un aizraujošs papildinājums jaunajām iemaņām un apgūtajām prasmēm!

Signe Potaša
pasākuma vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    19.08.2019
TWITTER
Iecavas novads
26 feb
Lieliska iespēja paklausīties klavierspēli! 🎵 https://t.co/VVVxjWunDD